| spidy a întrebat:

Salut,as dori si eu asa niste pareri sfaturi etc.....sa zic mai pe scurt, eu sunt la ASE iar prietena mea la medicina, deci da are enorm de invatat.Ideea e ca suntem de 7 luni impreuna si ne vedem cam de 2-3 ori pe saptamana iar in sesiune de 1 la 2 saptamani, iar pe mine ma ia un dor nebun si as vrea sa o vad macar odata la 2 zile si ea la fel si-ar dori, dar are enorm de invatat mai ales ca acum vine si sesiune (e anul 2)si mi-a spus ca tb sa ma obisnuiesc sa ne vedem mai rar pentru ca vor urma in anii urmatorii perioade mai grele...eu o iubesc sincer dar pe mine ma macina dorul si chestia ca nu o pot vedea mai des,cine a mai trecut prin asta si imi poate impartasi ceva,chiar as vrea sa tina relatia,repet pe mine ma macina doru, chiar daca imi ocup timpul, gandul tot la ea imi sta

Răspuns Câştigător
| panther2007 a răspuns:

Povestea mea e asemanatoare cu a ta insa exista o diferenta mare, eu sunt intr-un oras si ea in altu, ce ne-a despartit? Simplu facultatea, cati km ne desparte? Nici mai mult, nici mai putin de 630km.
Cunosc destul de bine sentimentul trait de tine, insa va trebui sa intelegi situatia si sa o intelegi pe ea, chiar daca nu te vezi zilnic cu ea poti sa discuti la telefon cu ea pe facebook, skype s.a.m.d iar o data pe saptamana o poti vedea.
Pentru a alunga dorul ce te apasa trebuie sa ai incredere in ea si desigur sa ai incredere in tine, nu trebuie sa gandesti cu teama sau cu frica, cand iti e dor de ea inchide ochii si te vei simti mai bine sau pune mana pe telefon si sun-o.

| spidy explică (pentru panther2007):

Ti-am scris si mesaj, poate poti sa ma ajuti happy

7 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Daca ai timp si esti dispus sa ti-l petreci cu ea, poate o poti ajuta la invatat. happy Asa isi face si ea treaba si stati impreuna.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Oricat ar avea de invatat jumate de ora la 2 zile puteti voi sa va faceti timp si de alte lucruri... trebuie doar sa vorbiti despre asta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te iubeste cu adevarat isi face timp pentru tine indiferent de situatie. Crede-ma eu mai mult imi fac timp pentru prietenul meu decat pentru scoala oh go onhee hee

| spidy explică (pentru anonim_4396):

Pai isi face si si-a facut de asta a intrat in criza cu materialaughing adica si-a bagat picioarele cam mult in materielaughing ca sa zic asa, faza e ca ii place medicina si vrea sa o termine si sa ia si examenele si pentru asta are de invatat cursuri intregi...

| anonim_4396 a răspuns (pentru spidy):

Oricat ar fi trebuia sa iti dea putin din timpul ei. Faci ce doresti. Baftă.

| BuGaTy a răspuns:

Dai de mod?