| anonim_4396 a întrebat:

Salut baieti, sa va zic povestea mea deci acum 1 an, tatal meu tot se uita in telefoanele la toti, vine asa dintr-odata si zice " ia sa vad si eu ce mai ai pe aici" se uita in jurnalu de apel, asculta toate melodiile, citeste toate mesajele se uita pe toate pozele, acum 1 an s-a uitat la mama un telefon si era o poza cu un baiat (posibil un coleg de la servici, care s-a oferit sa o duca acasa si telefonul fiind nou, a zis sa ii faca o poza sa vada cum ies pozele) si tata repede a inceput sa o jigneasca pe mama ca e o c*rva si toate alea, acum, acum cateva zile a vandut vechea masina. Si mama a facut imprumut sa luam o noua masina si baiatu ala da banii in rate, ok, a zis mama sa ii dea 5 milioane ei sa bage la imprumut si 5 milioane sa tina el...si tata a facut scandal ca ce sa faca cu 5 milioane? 50 lei nu ajunge? (masina a costat vreo 300 milioane si am luato'n noiembrie acum recent), si azi e ziua mamei, nici La multi ani nu i-a zis, nu o baga in seama...de exemplu l-am sunat sa zic sa ii ia un suc. Vine acasa cica "de ce m-ai sunat?" si eu am zis "sa iei si tu un suc ca e ziua lu mami" si raspunsul lui a fost " Eee ma strange pantofu" >= I don't want to see", ce naiba sa fac ca ma dispera. Aseara a trimis-o pe mama sa doarma la mine ca numai vrea sa doarma cu el deci din salariu mamei: platim facturi, luam de mancare, mai luam haine, din salariu lui, TOACA BANII PE PIESE LA MASINA, a bagat vreo 100 milioane in masina aia pentru ca face putin zgomot toata lumea a zis ca masinile pe motorina fac un pic de zgomot asa e mecanismu lor, numai el baga banii in ea ca disperatu, si acum cica vinde masina ca se C*c* in ea, ca numai avem bani, daca el n-ar baga banii ca disperatu'n masina aia am mai avea o groaza de bani. ce sa fac spuneti-mi ca sunt disperat!

11 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

La partea aia cu cei 500 de RON, consider că tatăl tău are dreptate. În totalitate şi fără echivoc.
Cât priveşte restul, cred că taică-tu a cam luat-o razna.
Şi, aşa cum ţi s-a spus şi mai sus, e foarte posibil să apară curând şi un divorţ.
Când se va ajunge acolo, eu te sfătuiesc să nu care cumva să încerci să te bagi între ei.
Salut.

| SteauaNordului a răspuns:

Sunt convinsa ca tatal tau are o mandruta si a cautat motiv, a cautat nod in papura sa se certe cu mama ta. Faptul ca o trateaza asa ( chiar si de ziua ei, macar putea sa se abtina ) este semn ca un divort e in apropiere. Nu vreau sa iti frang sufletul, dar intre parintii tai nu mai exista decat toleranta. In loc sa te intristezi mai bine te-ai gandi cat rau poate sa le faca parintilor tai daca mai continua asa.
Succes si capul sus. Nu esti singurul.

| SteauaNordului a răspuns:

Si app, la multi ani mamei tale big grin

| mmary a răspuns:

Ati putea apela la un psiholog.insa daca nici aceasta solutie nu merge.cred ca nu mai e cale de scapare si tu si mama ta veti trebui sa va faceti bagajele si sa plecati un timp.sau pentru totdeauna de langa tatal tau.insa nu te speria asta inseamna ca nu veti mai locui in aceeasi casa si nu va veti mai vedea atat de des.este o solutie buna pentru intreaga familie chiar daca pare dificil.si eu sunt intr-o situatie asemanatoare dar sunt mandra de mine si de mama mea! cu tata tin legatura foarte des.ne vedem insa aceasta despartire nu a facut decat bine! sper ca vei lamuri problemele! mult succes!

| mmary a răspuns:

Suna foarte ciudat.
da... prima data parea ca ar avea pe altcineva insa se pare ca reactiile pe care le are el nu indica nici acest lucrustraight face poate ca a intrat in vreo problema sau cine stie...am vazut multe cazuri in care oamenii au facut asa pentru a se detasa de familie cand au aflat ca sufera de o boala incurabilastraight face esti fiul lui! comunicati! poate isi va deschide sufletul in fata ta! sper sa nu fie a2-a problema! mult succes si mai spune-ne ce se intampla.eu am sa urmaresc intrebarea ta

| manuelaaa a răspuns:

Pai, parerea mea este ca, nu vreau sa te jignesc, dar cred ca chiar tatal tau are o problema. Fie o inseala pe mama ta, fie nu va iubeste, dar sa faca asa, din tantar armasar nu mi se pare deloc normal. Faptul ca nu i-a zis la multi ani mi se pare foarte jalnic, si daca spui ca noptile nu a dormit cu mama ta... e clar...are pe cineva, si astea sunt doar scuze.Imi pare sincer rau, dar ar trebui sa porti o conversatie foarte serioasa cu mama ta, si sa ii spui cat de mult te afecteaza, si apoi, dac ea considera ca nu exista cale de impacare sa se desparta(macar o perioada sa vada cum este)iar daca ei cred ca exista o cale de intelegere sa se impace; dar oricum nu este bine sa te tina pe tine in tensiune, pentru ca astfel isi fac lor rau, dar si tie.mult succes:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu nu ma s-a intmplat.

| Andrew1998 a răspuns:

Nu cred ca tata are pe cineva, el mereu a fost asa, ii sare tandara imediat si daca fac ceva rau, nu imi zice deloc "uite ce ai facut asa si pe dincolo" pur si simplu ma bate si ma pune sa rezolv n exercitii la matematica(eu sunt destul de bun la matematica, anul trecut am avut 10 pe linie, acum 9, 7, 9 ) si cu poza aia din telu mamei la fel a fost suparat si i-a trecut, dar pe mine m-a ofticat ca nu i-a zis mamei La multi ani sadsi nu e in apele lui de exemplu noi cand luam o sticla de suc, bea cate 5 pahare din ea, a 2a zi mai gaseam suc cat pentru un pahar, dar aseara nici nu s-a atins de suc, nici n-a vrut sa manance cu mine si cu mama, a mancat singur...straight face

| Andrew1998 a răspuns:

Pai de exemplu, ca sa nu bea din sucul care l-am luat eu ieri pentru ca era ziua mamei, si-a luat alt suc, numai al lui din care sa bea singur.

| Andrew1998 a răspuns:

A revenit la loc, acum mananca, vorbeste si toate cele cu noi

| Crystyna_Alyna_1992 a răspuns:

Ii dau dreptate lui Steaua Nordului