| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cand mergi la psiholog este in regula daca plangi? De obicei cand discut lucruri foarte personale ma emotionez si imi dau cateva lacrimi.

12 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Orice vorbesti cu el ramane confidential, daca este ok cu tine in a plange, fa-o. este o metoda de relax sufleteste si a-ti exprima sentimentele.

| BiuL a răspuns:

Cand plangi te descarci, e normal, e mult mai sanatos sa plangi decat sa tii in tine. Majoritatea psihologilor chiar au pregatite servetele in cabinet pentru ca multi pacienti plang. Asa ca da, e in regula si nu are de ce sa iti fie rusine.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut.

Plânsul este una dintre cele mai bune metode de a te descătuşa de anumite sentimente. De aceea, e normal ca să plângem din când în când (de tristeţe sau de bucurie)

Unele sondaje dezvaluie ca 85% dintre femei si 73% dintre barbati
se simt mai bine dupa ce plang.

O zi bună!

| Rakanishuu a răspuns:

E în regulă. Cam de aia e el acolo.

| Aly07 a răspuns:

De asta mergi la psiholog

| Punct_Si_Virgula_1988 a răspuns:

Daca asa simti asa faci fiecare cu reactiile sale!

| Karmesytta a răspuns:

Este in regula, descarca-ti emotiile nu ai de ce sa te temi psihologul te va intelege ca asta este meseria lui.

| Cezar_Sima_1993 a răspuns:

Da, te poți descărca așa happy psihologul ajută, nu face rău și nu te teme, are obligația de a păstra secret tot ce discutați happy

| Clara123 a răspuns:

Da e ok daca plangi.De aia esti acolo intr-un fel(pentru lucruri care te emotioneaza si stau pe sufletul tau si nu le poti spune altcuiva).

| anoniiimusss a răspuns:

Plangand iti demonstrezi tie ca lucrurile pentru care plangi au un rol important si iti dai seama cat te afecteaza anumite probleme... Deci e bine, pentru ca constientizezi anumite lucruri despre viata ta personala.

| EnZoR123NeXuS a răspuns:

Sati dau un exemplu! ACUM cativa ani am ramas fara tata! Intrasem intro stare de depresie nu vorbeam nu faceam nimic doar privirea in jos Si eu am mers ca si tine la psiholog! La mine a fost nevoie doar de o sedinta dar la sfarsitul sedintei am plans si eu dupa ce am discutat problema deci e normal sa iti dea lacrimile mai ales cand discuti ceva ce te atinge la un sentiment puternic

| mitzamokanu1992 a răspuns:

Salut ..eu zic ca e in regula...