| Ambassaderåd a întrebat:

Ce inseamna pentru o fata ca baiatul sa fie matur? Faceti-ma si pe mine sa inteleg straight face...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu iti dau raspunsul, din punctul meu de vedere, pentru ca nu toate fetele gandesc la fel. Baiatul sa fie matur inseamna sa stie ce vrea de la viata, sa vrea sa faca o cariera, sa reuseasca sa nu se enerveze din orice si cam atat. Asta este opinia mea. Dar parerile sunt impartite. Toate cele bune.

9 răspunsuri:
| Kqzu97 a răspuns:

Nustiulaughingsa nu aiba minte de copillaughing)

| daiana a răspuns:

Pai sa stie cum sa se comporte cu ea, sa o inteleaga, sa-i dea sfaturi, sa-i fie alaturi, sa o ajute cu problemele cu care se confrunta.
de exemplu daca el e matur are exeperienta si are rabdare cu ea.
eu asta inteleg prin baiat matur. happy

| Lucia_5229 a răspuns:

Sa nu dea in fete
sa nu se imbrace cu tricouri cu spiderman, batman.etchappy
sa nu se mai joace cu masini
si chesti din astea
pls fundita?big grin

| GeoXD a răspuns:

Adicăăăă, să nu fie copilăros, să ştie cum să se descurce în fiecare moment, să puna şi iubita odată pe primul loc, nu numai prietenii si jocurile lor prosteşti
adicăăă, uneori băiatul să uite de jocurile cu băieţii sau jocurile pe pc şi să îşi petreacă timpul cu ele...
cel puţin asta înţeleg eu prin cuvintele astea două "băiat matur"

| ydaa a răspuns:

Baiatul sa fie matur? ce chestie! cred ca se referi la : sa nu mai faca glume copilaresti sa fie amuzant cu o limita sa nu se se supere din orcee chestieee asta o insemna thinking

| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Hmmm...cum sa iti explic? Iti voi spune ce cred eu:baiatul matur este baiatul care stie ce isi doreste o fata intr-o relatie, care sa o inteleaga, sa ii ofere iubire etc.Majoritatea baiatilor(scuzati daca fac discriminari) isi doresc in general relatii fizice(la naiba nici nu stiu cum sa ii spun). dar intelegi tu. A fi imatur (ma refer la baieti aici) inseamna numai jocuri pe Pc, fotbal si sarut in vazul lumii(ca sa se poata mandri ca au o iubita). Bye

| Sebyzuq a răspuns:

Uite stiu la ce te-ai referit cand ai intrebat ce inseamna pentru o fata ca baiatul sa fie matur de aceea am ales sa iti dau acest link sa intelegi mai bine in termen pshiologic ce inseamna cuvantul matur: http://www.psiholife.ro/real-life.php?art=8&page=1 sper ca ai reusit sa intelegi ce inseamna cand o persoana este matura;)... funda?

| Ambassaderåd explică:

Bun merci de raspunsurile date :*. Deci nu ma dat niciodata intr-o fatawinking si nici nu ma sa dau chiar de a gresitwinking, nu beau [doar ocazional], nu fumez straight face urasc fumul de tigara uneori imi e rau straight face, nu ma uit la fotball si tip ca un urangutan cand da careva gol, imi plac copiiwinking, imi place sa ma implic, sa ajut, nu-mi place cand cedeaza repede, jocuri da ma joc uneori cand ma plictisesc, nu am ce face straight face, nu am minte de semi gugu[ copil]hee hee, dau sfaturi, ajut daca e cazulwinking, nu ma imbrac cu tricouri spiderman, batman laughing, cu masini nu ma joc dar mi-ar place sa fac o colectie din masini rare de epoca :O, glume fac uneori dar nu de prost gustwinking, si in plus ma gandesc la viitorul familiei mele si la batranete in fiecare ziwinking ca sa am un trai decent si sa duc o viata buna cu familia. am fost dat de greu de la 12 ani si stiu ce insemna munca cu exceptia acestei persoane care ma crede inca. copil straight face. cica nu m-am maturizat. cred ca pentru ea ar fi sa am arunc in prima linie de infanterie in armata si sa ucid juma de armata inamica. sish.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Matur? inseamna se fie responsabil, serios, si actiunile faptele sale, vorbele sale sa nu aduca suferinta fetei respective, ci doar iubire dragoste si frumusete, toata viata.