| raluca13_3999 a întrebat:

ce sa fac? fostul meu prieten cu care m-am intilnit 2 ani tot imi scrie, si sunt convinsa ca vrea sa ne impacam.il iubesc mult si am suferit din cauza lui ft mult... dupa ce ne-am despartit a aparut un baiat in viata mea care intr-adevar tinea la mine, insa eu nu-i atrageam atentie.prietenele imi ziceau sa il aleg pe el, insa eu nu am putut.acum s-a suparat ft tare pe mine si nici nu vorbeste, insa mie imi pare rau... ce sa fac? sa ramin cu acesta sau cu fotul meu?

3 răspunsuri:
| Marya6329 a răspuns:

Pai alege-l pe cel care tine la tine cel mai mult si care chiar vrea sa fie cu tine, plus ca la fostul i-ai dat o sansa si el a ratat-o, insa pe de alta parte toti meritam a 2-a sansa, insa depinde de ce a facut fostul sau cat de tare te-a ranit...gandeste-te bine, chiar ai garantia ca fostul nu o sa te mai raneasca si ca s-a schimbat?

| manowar1 a răspuns:

Daca ai avut un motiv intemeiat sa te desparti de primul atunci ramai cu al doilea

| raluca13_3999 explică:

Nu stiu ce sa mai cred.de fostul m-am despartit deoarece mereu vorbea cu altele si in ultimul timp nu imi acorda atentie.nu stiu ce o sa fac... vreau cu al doilea sa ramin dar totusi il iubesc pe primul.sadnu ma mai inteleg.