| normally a întrebat:

Salut.cum fac sa gasesc o fata pe facebook.am cunoscut-o ieri la un strand si mi-a zis ca are fb si mi-a spus si numele.am scris acolo la fb exact cum mi-a zis ea si nu-mi da niciun rezultat. ceva smecherie trebuie sa fie pentru ca am o cunostinta pa care n-o am la prieteni(pe fb) si cand dau la search sa-l caut nu-l gasesc.thinking funda ajutor

2 răspunsuri:
| GregHouse a răspuns:

Daca are profilul privat (doar prietenii i-l pot vedea, eventual si prietenii prietenilor), e posibil sa nu apara. Si eu il am privat, si in ciuda faptului ca am dat cuiva numele complet, nu ma putea gasi.
Dar sincer, nu stiu ce poti face in situatia asta. Doar sa va mai intalniti sau sa luati legatura altfel.

| myuser a răspuns:

Trebuie sa ii dai more search results pentru ca s-ar putea sa fie mai multe persoane cu nume asemanator si atunci nu o va da mereu in primele rezultate