| anonim_4396 a întrebat:

Cum ii pot convinge pe parintii mei pentru a imi lua un calculator. Adica ei zic ca calculatorul face mult zgomot (ventilatorul)... Si eu as vrea un calculator pentru ca este mult mai bun si mai ieftin decat un laptop. Deci, cum ii pot convinge? Trucuri, ceva?happy

Răspuns Câştigător
| Heartless562 a răspuns:

Iti cumperi unul cu Coolere silentioase. Exista unele care abia se aud.Si poti sa le faci o demonstratie in magazin (unde se aude si mai incet decat in casa, din cauza galagiei din magazin) si le arati ca de fapt nu se aude asa tare tongue Ei probabil au auzit cum face calculatorul vechi al unui vecin / prieten si cred ca toate fac asa. Explica-le ca nu e asa, si ma repet : demonstreaza-le intr-un magazin. Succes!

3 răspunsuri:
| Elsiane a răspuns:

Sincer cred că un laptop este mult mai ieftin decât calculatorul (cele obișnuite, nu cele scumpe). Calculatoarele costă de la cinci milioane în sus. Mă rog. Există calculatoare care de abia se aud, dar mult mai ieftin și bine este să-ți cumperi carcase silențioase. Carcase silențioase caută pe net, și ți se pot aduce la comandă fără comision de la majoritatea firmelor cu condiția să dai un avans acolo.
Așa am și eu carcasă, este KME super modelul am primit complimente de la toti pe model + că e facută din tablă groasă și hardul nu are spațiu unde stă (are două picioare care o țin în aer deci toate vibrațiile sunt atenuate).
Coolere: se pot pune multe pe ea și se mai pot da găuri pentru altele dar eu nu am pus nici un cooler că nu este cazul la mine.
Sursa delux cu două ventilatoare este singura care se aude, dar nu e problema că este băgată unitatea jos în birou și nu se aude.
Are fete care acopera unitatile optice si inca o placuta care acopera locu unde venea floppy deci este foarte bine izolata in partea din fata si in partea din sptate am cautat chesti din alea separate de se prind in suruburi sa nu ramana loc unde veneau placa video, tv tuneru, sunet etc si au ramas goluri ca am decupat alte alea pentru. placa de baza noua.

| kongeriket a răspuns (pentru Elsiane):

„Sincer cred că un laptop este mult mai ieftin decât calculatorul (cele obișnuite, nu cele scumpe)." - For real? Pe ce planetă se-ntâmplă asta?
Configurația pe care o am eu pe un calculator care m-a costat 430 de RON (doar unitatea - 570 cu totul) nu se găsește pe niciun laptop mai ieftin de 4000 de RON - și nici măcar pe alea la nivelul complet.

| YahooMail a răspuns:

Sper sa meargabig grin Mersi de ajutor