| Twister09 a întrebat:

Salut, dacă sunt mai copilăros.
Nu beau, nu fumez sunt băiat la locul meu, am păcate ca orice om.
Nu-mi place să-mi bat joc de fete am suflet bun.
Credeți că este un defect? Pana la urma își găsește fiecare pe cineva?
Am 25 de ani și sunt singur, nu am o prietena.
Pe cine am avut șia bătut joc de mine, și mau lăsat pentru alții.

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Poti sa mergi la o tiganca sa iti faca un deochi sau o vraja ca sa iti gasesti femeie, daca avem un dumnezeu exista si blesteme, sau chestii benefice asupra noastra.

| sabin89 a răspuns:

Răspunsuri de genul "1. Nu 2. Da", cum am văzut unul mai sus, sunt de toată jena.
Nu există două ADN-uri la fel. Fiecare om e unic în felul său. Unul îşi găseşte parteneră la 17 ani, altul la 27. Şi care e problema? E mai reuşit unul decât celălalt? Nu neapărat. S-ar putea ca primul să aibă mai multe decepţii şi suferinţă decât cel cu partenera la 27 de ani. Sau poate nu. Ar putea fi şi invers. Tu urmează-ţi calea ta proprie. Cu paşi mărunţi se realizează de multe ori lucruri mai bune decât atunci când se merge în salturi. Continuă să frecventezi societăţi în care sunt tineri de vârsta ta. Intră în vorbă cu o fată pe care o vezi mai cuminte. Nu-i arăta imediat că eşti îndrăgostit. Doar vorbeşte cu ea; azi puţin, mâine puţin. Să vadă că îi acorzi atenţie. Şi, mai departe...acţionezi în funcţie de cum evoluează lucrurile. Nu te pierde cu firea. Ai încredere în tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca se poate vorbi de cumintenie aici, sau de bataie de joc, pentru ca nu ai gasit inca persoana potrivita tie.

Pana sa ajungem sa ne intalnim persoana potrivita noua, toti trecem prin schimbat de partneri dar pentru atat lucru nu ne demoralizam singuri, condierandu-ne "prea cuminti".

Poate ai auzit de care este unul din principalele motive pentru care 2 tineri ajung sa nu se mai inteleaga si se despart. Lucrul firesc si normal de altfel, ca doar nu te insori orbeste sau cu forta, cu cineva pe care nu-l iubesti sau simti ca nu ai nimic in comun.

Mai cauta, fiindca esti abia la inceput de drum, dar evita online-ul, ca acolo gasesti numai gunoaie, ori pitipoance puse pe flirt ori sex pe bani sau alte beneficii.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. Nu.
1. Da.

| Mosotti a răspuns:

Nu e un defect, insa la tine ar putea fi urmatoarele probleme:

1 - Ori nu arati atractiv la figura, sau esti putin atractiv, si cand a dat de altul mai atractiv, te-a lasat pe tine.
2- Ori arati atractiv dar ai ceva probleme de comportament.
3- Ori nici nu arati atractiv dar ai si probleme de comportament.

Care e din ele? Eu cred ca ar fi varianta 2.

| Lioana a răspuns:

Ceea ce ai mentionat tu mai sus cu siguranță nu sunt defecte si nu sunt motivul despartirilor tale. Cauza poate fi ceva ce nu ai mentionat aici. Sau poate nu ai tu gusturi bune ca sa alegi o fata potrivita pentru tine.
Dar orice sac isi gaseste petecul. Asa ca vei gasi tu pe cineva.

| Vântulalb a răspuns:

Nu este un defect. Indiferent ce raspund unii pe aici.
Cat despre fetele care te-au lasat, poate ar trebui sa te bucuri. Daca ele vor barbati violenti, betivi, cocalari, treaba lor. Iti vei gasi o fata ca tine cu care sa te intelegi perfect.

| 1997onur a răspuns:

Și eu tot 25 am mai este puțin pana in Noiembrie.

Da este un defect mare de tot sa ai suflet și inima buna cu oricine.

Nu e clar? cât vrei săsi mai bată joc se tine și sate lase pentru alți ca sa-ti dai seama ca nu are rost sa ai iubita? Poți și fără sa trăiești toată viața liniștit nu-ti trebuie iubita nici gagica.

| Mirel4412 a răspuns:

Viciile pe care le-ai descris nu sunt caracteristice unor adulti, ci mai degraba unor copii care vor sa impresioneze pe cineva sau sa para cool. Deci in cazul asta deja esti matur. Fetele nu se uita la tine doar ca nu fumezi si nu bei, se mai uita si la fata, la personalitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ești o raritate (pozitivă).
Continuă tot așa!

| brokxy a răspuns:

Heiii buna! Iti recomand o fata matura. Eu am trecut prin multe dureri si suferinte din cauza baietilor care si-au batut joc de mine. Si acum sincer EU AM DECIS SA ACCEPT BAIETII CUMINTII SI LINISTITI. Eu fugeam numai dupa bad boys, narcisistii. Dar nu e ok deloc. Eu nu mai suport acel tip de baieti care isi bat joc. Vei vedea ca o sa gasesti o fata care te va aprecia pentru cat esti de bun! SE VOR TREZII TOATE LA REALITATE

| Cheo0S a răspuns:

Ar trebui sa incerci sa-ti bati joc de ele. Si sa nu Mai faci pe victima, daca si-au batut joc de tine tu tii le-ai ales nu altcineva.
Si eu credeam ca am multe defecte pana am vorbit cu mai multe persoane sa mi dau seama ca nu sunt singurul care a dat de unele nebune.

O tin minte si acum pe o prietena de care intr-adevar mi-am cam batut joc si aia nu mi-a reprosat nimic. Statea saraca si indura in timp ce eu umblam dupa tarfe, nimic absolut nimic nu mia reprosat si vedeam ca e indragostita de mine am fost copil prost. Sa gasesti o persoana cu care sa te intelegi nu e asa usor. Mai ales o femeie avand atatea posibilitati, mult Mai multe ca prin 2010 de exemplu.

| Flavianadx a răspuns:

Si in ianuarie postai intrebari la fel. Vad ca esti recidivist. Nefumator, nebautor, gatat-ai facultatea, timid... de ce sa fii defect.
Lasa ca gasesti intr-o zi pe una sa te tina sub papuc nu te teme. Daca nu, vorbesti cu un preot si-ti gaseste el, daca ii zici ca faci la el cununia.
Apoi copii, soacra, credite. O sa postezi cum faci sa devii liber.

Răspuns utilizator avertizat