| Alex1412 a întrebat:

Salut,iubita mea m-a parasit acum 2 saptamani pe motivu ca nu se mai simte bine cu mine si nu ma mai vede ca pe un iubit sad.

Zilele acestea am aflat ca a inceput sa vorbeasca cu fostul, am stat impreuna cu ea 2 ani si putin.Am intrebat-o de ce vorbeste cu el si mi-a spus ca ii era dor sa mai vorbeasca cu el,eu nu mai am liniste, nu mai pot manca, ma gandesc la ea NON-STOP, iar cel mai urat gand al meu este ala de a o vedea impreuna cu cineva mai ales cu fostul.SI acum sunt intr-o stare foarte foarte prosta, plang mereu si nu stiu ce sa mai fac.

In parcusrul acestor 2 saptamani am incercat sa o iau inapoi, tipic am fost speriat si m-am cam rugat de ea(stiu ca a fost o greseala)
Acum imi spune ca daca o lasa-ma 1 saptamana 2 pauza poate se intorcea la mine dar acum este prea tariu.Da

nu stiu ce sa fac acum daca incerc sa o fac sa se razgandeasca zice ca sunt stresant si sa o las iar daca o las simt ca v-a actiona fostul sad.Nu stiu ce sa mai fac, as vrea sa o las sa o uit dar nu pot nu sunt in stare de nimic in momentele astea.Nu imi spuneti ca v-a trece ca nu v-a trece cel putin cateva luni, o iubesc prea mult..Mersi

6 răspunsuri:
| ICEbalI a răspuns:

Salut, Nu este bine sa te milogesti in fata ei, daca te iubeste o sa vina la tine. Tu trebuie sa fi mai destept decat ea. cineva...care te iubeste nu ti-ar face asa ceva.

| Gambino a răspuns:

Nu esti unicul care trece (sau a trecut) prin asa ceva.
Banuiesc ca inca esti crud,nu trebuie neaparat sa te rogi de ea,femei sunt foarte multe in tarisoara noastra draga.
Ai un prieten adevarat sau o prietena? Incearca sa vorbesti sa te eliberezi un pic,nu poti continua asa ca te distrugi psihic.
Cauta in interiorul tau si scoate ambitia la suprafata, vorbeste cu EU-l tau, cauta rezolvarea problemei cit mai repede.
In momentul in care l-a ales pe celalalt ar trebui sa-ti ei adio de la ea, deja ea a facut comparatie si sigur nu se mai intoarce la tine.
Termina cu urlaturile si cu parerile de rau, s-a dus..gata,inchide poarta respectiva si deschide-ti alta in care sa inveti sa nu mai gresesti.

| Alex1412 explică (pentru Gambino):

E usor de spus, crede-ma si eu vreau asta insa nu pot sad. Ma simt prea tradat de catrea ea, simt ca trebuie sa fac ceva dar nici eu nu stiu ce. Realizez cu greu ca isi bate joc de mine, abia imi vine sa cred ca este ea.Nu pot vorbii cu nimeni nu am starea necesera...

| ICEbalI a răspuns (pentru Alex1412):

Fruntea sus, nu-ti pierde sperantele man..ai toata viata inaintehappy nu uita asta.

| Gambino a răspuns (pentru Alex1412):

Nu mai lua in calcul aceasta relatie,esti prea indragostit de ea(se observa din spusele tale). Cauta si fa-ti cit mai repede o relatie si-ai sa vezi ca dispare durerea usor,gasind pe cineva, cealalta persoana ce a fost in viata ta, da-o uitarii, chiar nu te merita aceasta fata.
Fruntea sus, si vreau sa ne povestesti aici cite fete o sa suspine dupa tine.
Trebuie sa scoti barbatia la suprafata.
Succes!

| Alex1412 explică:

Tocmai mi-a marturisit ca e deja intr-o relatie cu celalalt, sunt stupefiat.M-am rugat ca prostu de ea, nu imi merita nici cea mai mica farama de iubire.O sa imi fie greu dar sper sa pot trece peste.