| Bianca18 a întrebat:

La anul voi fi in clasa a IX-a si voi fi la alt liceu. Problema este ca prietena mea cea mai buna( de altfel si colega) ramane la liceul actual. Mi-e frica ca prietenia noastra sa nu se destrame. Desi ea spune ca atata timp cat noi luptam pentru ea si vrem sa continue va continua eu nu sunt de aceiasi parere. Sunt sigura ca nu va fi nimic ca pana acum. vom fi in scoli diferite, vom avea alti colegi, alte activitati. Si probabil ne vom mai suna din cand in cand dar...sad Noi am stabilit ca dupa scoala sa mergem impreuna la statie, pentru ca daca voi intra, liceul meu va fi la 3-4 minute de mers pe jos distanta de al ei... dar mi-e frica de faptul ca isi va face alti prieteni mai buni, si va cam uita de mine. Eu sunt o persoana destul de retrasa si mi-ar fi greu sa trec peste asta. Voi ce spuneti?

Răspuns Câştigător
| Micheline a răspuns:

In calea unei prietenii adevarate nu poate sta nimic si prietena ta are perfecta dreptate.Atat timp cat amandoua luptati pentru prietenia voastra nu poate nimic si nimeni sa o destrame.Am trait asta pe pielea mea si stiu cum e.Eu si prietena mea cea mai buna suntem la licee diferite dar inca am ramas bestfriends chiar si dupa 2 anihappy. Oricum dupa scoala puteti iesi impreuna, sa vorbiti, puteti face lucrurile pe care le faceati si inainte.happyAsa ca don't worry:*

9 răspunsuri:
| G a răspuns:

Normal ca de-acum va fi diferit pentru ca nu veti mai fi colege, dar linisteste-te cu gandul ca, daca liceele voastre vor fi la distanta mica, cum spui tu, va veti putea vedea in pauze, veti merge la scoala impreuna etc. tineti si voi legatura pe mess, la telefon, planuiti zile cand sa va intalniti undeva voi doua, iar daca iti este prietena adevarata nu te va uita, fii sigura. happy
si eu sunt cam in aceiasi situatie, prietena mea cea mai buna e la alta scoala, dar tinem legatura, ne mai intalnim, nu lasam prietenia sa se rupa. big grin

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

Pot spune ca acesta este un pas mai dificil, dar totusi important al prieteneiei voastre.
Acum veti vedea daca pana acum ati fost prietene cu adevarat. Pentru ca nu ai cum sa pierzi ceva ce e al tau pe bune.
Daca veti ramane prietene, ati fost prietene mereu. Daca nu... cauta-ti prieteni mai buni si mai adevarati. happy Bafta.

| Bianca18 explică:

Multumesc frumos pentru raspunsuri! happy

| PunkyA a răspuns:

Suna putin cam egoist ce ai scris tu.
O vrei numai pentru tine? Si plus ca la 3-4 minute? Oricum o sa va vedeti in timpul liber, asa ca nu o sa fie mare lucru!
La scoala fiecare cu treaba ei...

| Brotacel a răspuns:

Buna!

Daca chiar sunteti cele mai bune prietene ar trebui sa va acceptati una cu alta asa cum sunteti. Daca ea nu va trece peste asta si va uita de tine inseamna ca nu ti-a fost prietena vreodata. Puteti pastra legatura daca te muti la alta scoala dar ramai in acelasi oras. Daca nu puteti trece peste asta si sa ramaneti la fel, inseamna ca nu sunteti cele mai bune prietene. Eu am fost in aceeasi situatie si am trecut cu bine. Inca o data mi-a demonstrat ca ma iubeste si ca suntem de nedespartit. Pentru ca o prietenie adevarata trece si prin foc!

Pa, pa.

| coconut_2092 a răspuns:

E foarte posibil ca prietenia sa se destrame oricat ati incerca voi sa tineti legatura. Drumurile voastre se cam despart aici. Prin asta era sa trec si eu in clasa a 8a. Doar ca, din fericire, my best friend s-a razgandit in ultima clipa si a venit la acelasi liceu ca si mine happy Daca sunteti chiar fff bune prietene, una din voi ar trebui sa faca acest pas.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am ramas prietena ff buna cu ea.Si eu credeam la fel ca si ea, dar dk e prietenie adevarata s a sti ca nimic nu o poate distruge, iar dk nu asta e. vor urma altele.

| Deeeia a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu tine... Faceti voi cumva sa stati amandoua la aceeasi scoala... funda?

| girlbrushedpink3 a răspuns:

Iti spun din propria experienta, asa ma fost si eu cand m-am mutat la alta scoala nu crede-am ca o sa ramanem prietene, da ia ghici ce am ajuns si mai bune prietene. cred ca daca vreti o sa puteti happyo sa va intelegi si mai bine pentru ca o sa va vedeti mai rar si veti putea povestit una alteia mult mai mule ( dupa punctul meu de vedere) iti doresc bafta :* si eu acum trec aIXa si tot la licee diferite o sa mergembatting eyelashes