| ExpLOS1OnE a întrebat:

Salut la toti.M-am despartit de prietene mea cu 2 zile in urma, am avut un an impreuna dar eu o iubeam enorm si ea tot. O fata ma simpatizeaza si mi-a facut rau zicindui prietenei mele ca eu m-am culcat cu ea, ca eu o iubeam pe aia si ca ma intilneam jumate de an cu ea, nimic nu-i corect va spun! Insa ea a ales sa o creada pe ea. O fata pe care o stia doar 10 minute decit pe mine cel care era impreuna de un an, o data n-am mintito, n-am inselat-o si ea mi-a zis sa ne despartim, fii foarte greu sufar enorm. Ce sa fac, ca nu mai stiu?sad

12 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

De unde stii ca nu e bagata de ea la mega sa va despartiti.Eu n-am vazut nici o fata asa de habauca sa se laude la alta ca s-a fript cu tine.Sint teorii si teorii dar mie prostiile si timpeniile astea mi-au mirosit a conspiratie mereu.

| cryssu2008 a răspuns:

Cu bataia tot nu este o solutie. O sa zica apoi prietena ta ca aia va spune asa din cauza ca ai amenintat-o. Trebuie sa faci un flagrant. Cumpara-ti un pix cu camera video si du-te sa te intalnesti cu tipa aia. Si vorbesti cu ea pana o faci sa iti zica de ce i-a zis asta prietenei tale. Si dupa aceea te duci la prietena ta si ii arati ca ai avut dreptate si ca inca o iubesti, ca tot ce ai facut ai facut pentru ea... altfel cam greu sa demonstrezi acest lucru. Succes!

P.S. sa imi spui si mie ce ai reusit sa faci dupa aceea.

| danielcretu1980 a răspuns:

Daca nu te crede, asta e. nasol. nu merita.
daca nu are incredere in tine inseamna ca nu aveati o relatie adevarata.
treci mai departe. mai sunt si alte fete.
nimic nu e definitiv si nici extrem de grav.

daca incerci sa-i explici sau sa te justifici va fi mai rau. tot nu te va crede si nici nu va reveni la tine. mai bine o lasi sa se framante si te va aborda ea in scurt timp. atunci vei putea s-o ierti sau poate nici nu te va mai interesa.

asta-i.

| LoveToHate a răspuns:

Cel mai jalnic lucru posibil de pe acest pamant e sa bati o femeie. Oricat de josnica ar fi ea, nu trebuie s-o lovesti niciodata.

In ceea ce priveste intrebarea ta e ca trebuie sa lupti pentu ai dovedi adevarul.Mai intai:
1.Cumpara un buchet de flori.
2.Du-te la usa ei si spune-i:"Te iubesc,iarta-ma! Chiar, daca tu crezi ca am gresit, nu am gresit.Nu te-am inselat".
3.Da-i buchetul.
4.Chiar daca nu vrea forteaz-o sa te sarute. Dupa cateva secunde de sarutat.Ii spui:"Ai vazut te iubesc din tot sufletul meu"."Iarta-ma! O sa-ti dovedesc adevarul.

Cu siguranta va veti impaca, o vei lasa fara cuvinte, fetele sunt fetebig grin.Le plac lucrurile romantice.

A doua ii spui fetei care te simpatizeaza ca nu o iubesti si ca o sa faci tot posibilul ca sa te impaci cu fosta ta prietena.Chiar daca va dura mai mult pe ea o iubesti.

Răspuns utilizator avertizat
| biancabellaa a răspuns:

Du-te la fata aia care a scornti minciuna si incearca s'o faci sa recunoasca, ca a mintit si inregistreazo in acelasi timp. dupa te duci la prietena ta si ii arati inregistrarea ca sa se convinga ca nu ai inselat'o happy

Bafta!

| ILoveYouMore a răspuns:

Poate ca nu te-a iubit niciodata la fel de mult sau poate ea te-a inselata si odata ce a auzit de la aceasta fata a gasit ocazia sa se desparta de tine tu fiind fara cusur. Dupa parerea mea ar trebui sa mai astepti cateva zile si sa vezi daca iese cu cine si sa mergi la ea si sa-i explici si daca nu te crede asta e da-o naiba. Sper ca te-am ajutat.

| Useria a răspuns:

Dovedestei ca nu-i adevarat! nu sta sa-ti plangi dte la ea si fa ceva iai un cadou mai scump ca toate fetele adora asteasi compunei o scrisoare o dragoste(cu asta te pot ajuta eu) contacteaza-ma pe very_cute_girl_98 si te ajut cu placere

| ExpLOS1OnE explică (pentru Useria):

I-am dovedit prin totul ...nu a vrut sa ma auda...cuvintele ei:Lasama in pace, nu vreau sa te mai vad, eu cred restul lumii care mi-a zis asta-dar nu te cred pe tine!

| ndc a răspuns (pentru ExpLOS1OnE):

In cazul asta, poti sa-i zici "pa". Nu merita.

| Useria a răspuns (pentru ExpLOS1OnE):

Aduo pe fata de care esti indragostit aduo fortat la tine in casa, incuie usa si explica-i totul TOTUL! Fa pe baiatul dulce cu cealalta si aduo si pe ea in acelasi loc, amenint-o cu moartea(daca ai fi in stare so omori si tine un cutit la tine) si zii sa recunoasca in fata celei pe care o iubesti ca a mintit cu tot. daca nu merge, contacteaza-ma pe idiu meu( Very_cute_girl_98 ) si ne vom gandi amandoila asta sa te ajut pentru ca stiu cum e