| SunLounger a întrebat:

Salut, o scurta intrebare! Trebuie neaparat sa merg cu persoana iubita la fiecare majorat, aniversare, chiar daca eu am fost invitat?
Adica nu ma simt asa de bine in cercurile ce nu le cunosc. Si vreau sa se duca numai dansa, fara mine. E ceva rau in asta?

7 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Nu poti face ceva fortat, dar poti incerca si cere-i sa te ajute ea sa te integrezi!

| anadark84 a răspuns:

Daca tie nu-ti place, nu trebuie sa faci acel lucru. Dar din ce zici pare a fi un fel de timiditate sau fobie de grupuri de oameni necunoscuti. Incearca sa treci peste asta si te vei simti bine!

| SunLounger explică (pentru anadark84):

Nu e vb de fobie. dar nu prea ma incanta sa merg undeva unde nu cunosc pe nimeni, si ea e la varsta cand mai toate colegile ei au majorate si....trebuie sa ma tina si pe mine langa ea? adica am incredere in ea.

| anadark84 a răspuns (pentru SunLounger):

Hmmm ...atunci discuta cu ea. Explica-i ca nu e genul tau de activitate.

| Dragos_Arapasu_1994 a răspuns:

Ai incercat sa mergi si tu? Chiar daca, crezi ca nu te vei simti bine.Nu e rau sa fie prietena ta int-un grup dar daca nu cunosti persoanele ce incredere poti avea ca totul va fi ok pentru ea?

| Florentina63751 a răspuns:

Nu poti face ceva care nu iti place, decat sa te duci acolo si sa te simti intr-un fel anume, mai bine dai inapoi.

| GavriloaeAna a răspuns:

Explica-i ca nu te simti bine in preajma persoanelor pe care inca nu le-ai cunoscut.Sigur ca ea nu cred ca va avea ceva de comentat la chestia asta.E normal sa te simti prost fiind in mijlocul al multor persoane necunoscute.happy