| Laura_1898 a întrebat:

pai la subiect, incepe cam asa: de acum cateva luni prietena mea cea mai buna e cu un baiat care imi e si mie amic si ne intelegem bine.cand au probleme sau ceva in gen de multe ori incerc sa ii ajut si chiar tin la ei.doar ca de cand a aparut el in viata ei p mine ma lasa deoparte, adica nu ne vedem perioade lungi iar cand o vad trebuie sa fie si el iar acum ii propun sa mergem la shoppin doar intre fete...si ea imi spune acum il cheama si pe el si tot ce ii spun ei ii spune si lui...si e nasol adica ma simt in plus, normal, cand vine si el, e aiureastraight facece ar trebui sa fac? sa ii las in pace si sa imi caut alta prietena sau sa accept situatia?straight face

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Xenaaaa a răspuns:

Draga Laura, am fost si eu intr. o situatie asemanatoare. E simplu. Vorbesti cu ei deschis dar mai intai cu prietena ta. Ii spui ca de cand a aparut el in vata ei nu mai este la fel. Ii reamintesti momentele frumoase petrecuta impreuna.Vei vedea totul se va rezolva de la sine.

| TrendyHedgehog a răspuns:

Spune-i ca sta putin cam mult cu el si ca de cand e cu el va vedeti din ce in ce mai rar dar oricum la un moment dat o sa se cam plictiseasca sa stea mereu impreuna dar in nici un caz nu trebuie sa renunti la prietenia ei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfatul meu este sa accepti situatia