| alexinho_7058 a întrebat:

Sunt Alex am 15 ani jumatate si imi place o fata care are 14 ani jumatate. Deci imi place mult de ea si imi pun in gand de multe ori ca o sa ii spun ce simt pentru ea si sa ointreb daca vrea sa fie prietena mea dar cand e sa vorbesc cu ea nu mai am curaj.Imi este frica sa nu spuna NU pentru ca apoi o sa imi fie rusine sa dau ochii cu ea.Trebuie sa va mai spun ca vorbesc cu ea in general pe messenger si ne vedem aproape zilnic dar nu stam sa vorbim doar de ne salutam si atat rareori vorbim mai mult, asta din cauza ca eu am trecut la liceu iar ea este in clasa 8a si ne intalnim cand ma intorc eu de la liceu si ea este in pauza.

Răspuns Câştigător
| NeXtLevel100 a răspuns:

Am fost si eu in aceiasi situatie ca si tini da trbue sati ei inim in "dintzi" si sa si sai spui ceia ce simti si indiferend de care va fi raspunsu trebuie sa ramaineti prieteni ok? iti urez mult succes :d happy

3 răspunsuri:
| Anileda a răspuns:

De ce sa iti fie rusine?
Du-te la ea si vorbeste fata in fata, nu pe mess!
Ar fi proasta sa inceapa sa rada atunci cand tu spui ce simti.
Da-i bataie!

| Monna a răspuns:

Ei. si daca totusi ai emotii cand sunteti `face to face`.
incearca sa vorbesti cu ea pe mess. Incet incet deschideti subiectul asta. Si incepi sa. i marturisesti. ca iti place de mai demult de ea, dar nu ai avut curaj sa. i spui in fata si ca regreti ca o faci pe aceasta cale dar nu mai poti amana momentul. gasesti tu cuvintele.
Bafta!

| alexinho_7058 explică:

Va multumesc! si mai astept sfaturiwinking