| GabiGabriella123 a întrebat:

Salut,Sunt casatorita, avem o fetita de 7 luni totul e bine si frumos, piina acum cu soacra aveam relatii bune, doar ca astazi s-a intimplt asta, a venit cumnatul la noi si intre timp l-a sunat soacra si e-a zis sa posteze pe Facebook o poza cu sotul meu pentru al vedea sefa ei de la munca, care are 23 de ani.Cu el m-am certat ca nu a avut nci o reactie la asta din contra a zimbit si cu cumnatul au facut p gluma(ca mama ii cauta mireasa) Eu nu pot sa adorm, pling si nu stiu ce sa ma gindesc si ce sa fac! Pareri?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exagerezi, probabil mama lui s-a laudat cu el si sefa ei a vrut sa il vada, din curiozitate. NU ai nici un motiv sa te certi cu cineva, poti face cel mult o gluma si sa lasi incidentul sa treaca. NU pare nimic periculos si, oricum ar fi, nimeni nu iti va lua barbatul daca el te iubeste. Dar daca esti absurda si isterica si cauti cearta din orice eveniment minor si tyransformi o gluma (Chiar daca proasta cum a fost cea cu mireasa) intr-o tragedie, in loc sa treci peste cu un zambet si o mica ironie, atunci cu siguranta il vei pierde. Nu din cauza alteia sau a soacrei, ci din cauza lipsei tale de intelepciune. Intr-o casnicie mai apar momente penibile, glume proaste,, interventii neinspirate, dar daca faci din tantar armasar risti ca o chestie minora, fara semnificatie, sa duca la op cearta. Si dupa fiecare cearta, relatia voastra va pierde ceva...

| DavidoffUser a răspuns:

Ochii din umbra!

| Mitycuta a răspuns:

Asa e... Dacă te iubeste poate sa stea mii de femei la picioarele lui el tot la tine vine.
Poate acum cum ai dat naștere unui sufletel esti mai sensibilă și te deranjează mai orice dar nu e un capăt de țară...
Nu mai plânge, ia-ti ingerashul in brate, fii fericita iubeste ti soțul si toate o sa treaca.

| danay72 a răspuns:

Vorbește cu soțul tău despre cum te simți și discutați despre anumite limite pe care le puneți în relațiile cu cei din jur. Dar vorbeste-i cu blândețe și respect profund și nu îl acuza.