| Kristinake a întrebat:

Salut.
Sunt genul de persoana foarte sensibila uneori, adica nu pot suporta unele lucruri care se intimpla si doar incep a plinge.De ex:cand fac ceva, depun mult efort fac totul pentru a fi mai bine apoi cineva incepe cu comentarii negative asupra ceea ce am facut, si nu pot suporta, incep a plinge, ceea ce urasc la mine, si inca o problema, nu stiu cum sa ma port cu acele persoane false, chiar din clasa mea, nu stiu cum sa procedez, in momentele rele mereu se intorc la mine, ma vorbesc etc. Apoi dupa un timp parca nu s-a intimplat nimic si e ok, eu nu pot asa, stiu suntem colegi dar ce doamne.

3 răspunsuri:
| kaylla a răspuns:

Asta iti este firea, mai sensibila! Lucrurile astea le poti indrepta ducandu-te la un psiholog! In ceea ce priveste colegii tai de clasa cred ca ar trebui sa-ti iei inima in dinti si sa le zici de la obraz cat de perverse si fatarnice sunt si sa le zici ca nu vrei sa fii ca ele! Incearca sa le ignori total sau cel mai bine spuneti parerea oricat de dureros ar fi!

| anny3anyy a răspuns:

Pentru ca esti mai sensibila si arati asta prin lacrimi, nu este un defect.cu timpul vei invata sa iti controlezi anumite sentimente, sunt sigura ca in adancul sufletului gasesti o putere de neimaginat si vei sti cum sa te folosesti de ea.cat despre colegele tale fii indiferenta chiar daca se comporta urat sau frumos. puteti vorbi diferite chestii, dar nu despre tine.trebuie sa eviti sa deveniti "prietene" adica in momentele lor bune, nu iti descarca sufletul in fata lor ca apoi sa rada de tine.pastreaza distanta cu ele caci nu cred ca se vor schimba, asta e lumea buna si rea. in orice moment al vietii fii tu insati, comporta-te asa cum simti si cum gandesti

| DeathSign a răspuns:

Trebuie sa infrunti incercarile si supararile, pentru ca viata e o lupta in care nu trebuie sa-ti pese de toti nenorocitii.Trebuie sa fi tare!