| skydream1 a întrebat:

Salut TPU am 19 ani si recent m-am despartit de iubita mea, bine nu pot spune chiar despartit, mai mult o pauza. sunt aproape de 1 an cu fata asta, la inceputul relatiei am fost foarte rece cu ea deoarece eu in trecut am mai avut o relatie de 6 luni care s-a ales cu inselat din partea ei si am suferit saptamani bune. Vreau sa zic ca fata asta a fost foarte atenta cu mine, loiala, avea toate calitatile bune, eu am inceput sa ma atasez de ea cam pe la finalul relatiei in urma cu o luna, si de atunci au inceput sa apara insecuritatile din partea mea, certuri din nimic, gelozii etc nu stiu ce a fost cu mine. pana mi-a zis ca este ranita si ca se simte prost de fiecare data cand ii scriu ca stie ca va fi o cearta sau orice care o va face sa se simta rau, si mi-a zisca are nevoie de timp si ca momentan ar fi bine sa luam o pauza si sa reluam relatia pe viitor intr-un mod mai bun ( asa a spus ea ), ma simt vinovat rau, voi ce imi recomandati sa fac? Sa astept dupa ea pana isi revine? Cat ar putea dura procesul asta de vindecare pentru ea?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Când fata iti spune ca vrea pauza in relatie, e clar ca relatia voastra nu merge.
Iar sansele ca voi sa reluati relatia sunt foarte mici sau inexistente.

| Violleta2022 a răspuns:

Corect spus DESPARTIT, fiindca nu exista pauze in relatiile de dragoste adevarata!
Nu exista proces de vindecare la oamenii gelosi, doar cuplarea creierului inainte sa scoti rautati pe gura, fiindca gelozia este o boala psihica foarte serioasa, care duce la certuri si divorturi, amarand relatiile si distrugandu-le.

Deci fata asta a primit cele mai urate comportamente si vorbe din partea ta, deoarece te-ai razbunat pe ea, pentru ce ti-a facut aia de dinainte.

Ma rog, relatia asta a luat sfarsit, fiindca "pauzele" in dragostea adevarata nu exista, acesta fiind un alt mod in care ti s-a comunicat ca ea vrea sa rupa relatia.

| aditimus a răspuns:

Daca te-a inselat eu zic sa iei o pauza poate apare altcineva...

| ioana748 a răspuns:

Pana te insori iti trece.
O sa se vindece cu altcineva.
Si tu esti tanar, ai timp sa inveti sa respecti genul feminin fara sa o confunzi pe una cu alta.

| Cipi1212 a răspuns:

Normal că fata vrea o pauză dacă nu ai încredere în ea. Eu zic s-o aștepți.

| Civilizațiiextraterestresuperioare a răspuns:

Voi 2 aveți o relație toxică. Vorbeşte cu ea şi puneți punct relației.