| KinGyMoShy04 a întrebat:

Salut TPU. Am ajuns asa la un stadiu cand deja nu stiu cum sa procedez, deci sa incepem cu inceputul, vreau sa mentionez ca amandoi suntem a 9-a 15 ani ambii, deci… recent am facut cunostinta cu o fata, va spun sincer chiar m-am indragostit, avem interese comune, etc, am vorbit si pe tema de relatie dar a dat de inteles ca nu vrea fiindca se teme cica din cauza lui fostusu fiindca si-a batut joc de ea, dar mie mi se pare ca nu vrea anume cu mine, in timpul in care am fost in tara si la scoala am ajuns chiar sa ne sarutam asa cate un,, pupic,, prieteneste, ne imbratisam mult, nu prea a vrut sa arate asta la scoala cu frica ca va fi barfita, dar in privat e cu totul alt om. Am devenit cei mai buni prieteni in scurt timp, vorbim deschis orice problema care apare, dar e si foarte sensibila din cauza lui taica-su, are un frate mai mic si ii ofera mai multa atentie lui ci nu ei, asta nu conteaza, dar ultima vreme observ ca parca deja incet isi pierde interesul, asta observ prin ceea ca raspunde cateodata sec, nu ii pasa de cum ma simt chiar si daca ma mai intreaba nu se implica dar imi spune ca,, o sa te descurci,,. Vreau sa stiu daca asta poate fi din cauza ca sunt insistent, ii scriu chiar mult si am frica de a o pierde incontinuu, plus ca acum am plecat pe 3 saptamani in Spania si vorbim prin msg sau voice rareori, inainte sa plec i-am luat o papusica cadou de anul nou cu porecla ei ce o folosim intre noi, ca sa nu ma uite. Ce ar trebui sa fac ca sa inteleg daca chiar isi pierde interesul fata de mine si daca o sa suporte distanta timp de 3 saptamani? Am formulat asta la graba ca imediat ajung, dar deja ma simt distrus doar din cauza ca cred ca o sa dispara si ea, daca aveti ceva sau vreti detalii, intrebati, nu vreau hate, nu am experienta in asa ceva vreau sa invat cum sa procedez, mersi pentru intelegere, o zi buna sa aveti.

Răspuns Câştigător
| raMLesS a răspuns:

Daca vrei sa inveti cum sa procedezi e simplu, daca te vrea cu adevarat te pastreaza si iti raspunde, daca nu, e rece cu tine si tot asa... da-i spatiu, nu-i mai da mesaje cateva zile si uita de ea, cel mai probabil o sa-ti dea ea mesaj.
Nu-ti fie frica sa o "pierzi", mai sunt alte miliarde de fete pe planeta asta.
Scopul tau ca barbat nu e sa faci ceva ca sa nu o pierzi, daca e sa o nu te mai placa, o sa se intample asta indiferent de ceea ce faci.
Te implici prea mult si nu e cazul.

| KinGyMoShy04 explică (pentru raMLesS):

Incerc sa nu-i mai dau mesaj, pur si simplu prin cele miliarde, personal mie mi se pare cea mai deosebita, e calda cu mine, invata de minune, vorbeste frumos, in sine ea e frumoasa o intrupare a …. tuturor culorile si ma simt fericit in preajma ei, o sa mai repet odata si aici, multumesc pentru sfat si intelege, si ca nu mi-ati dat o lectie de,, romana,, ci doar ceea ce am avut nevoie cu adevarat ❤️❤️‍?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La 15 ani sunteti doar niste copii. Se vede si cum scrii.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut, corect se scrie ai ajuns intr-un stadiu, nu stadie, stadiu inseamna perioadă evolutia unei boli unui proces unei relatii in situatia ta, iar stadie inseamna riglă folosita in topografie la măsurarea terenurilor, cauta si tu in dictionar inainte sa scrii, acum referitor la relatia ta cu aceasta colega, lasa o in pace 15 ani nu este vîrsta potrivita pentru o prietena sau o eventuala relatie amoroasă, ai destul timp după 18 ani sa gasesti fete sa le cuceresti, acum ai alte obiective, scoala invață bine termina scoala si liceul iar după poate faci o facultate, o femeie vrea un barbat cu bani nu un coate goale, ca de sex sau saturat, ele vor siguranta financiara, nu va sta nimeni cu tine daca nu vei avea bani.

| Violleta2022 a răspuns:

Ce este aia "stadie"?

Ince ceva: ce sens au cele 4 semne de intrebare de la sfarsitul topicului tau?
Ma refer la fraza asta, scrisa de tine:
"...mersi pentru intelegere o zi buna sa aveti?"

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Înveți pe pielea ta. La vârsta ta, iubirile vin și trec, așa înveți.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Dă-i o pauză. Nu-i mai scrie și nu-i mai răspunde, iar dacă chiar trebuie să te justifici vreodată, spune-i pe scurt. Sunt prins cu cateva lucruri extrem de importante. Vorbim cand mă intorc acasă.

| KinGyMoShy04 explică (pentru DeMicUnCălător):

Multumesc mult pentru ca nu ma-ti invatat romana si Dmv, multumesc de sfat, incerc dar ma tin greu fiindca is prea atasat de ea. O zi buna sa aveti si toate cele frumose, raspuns super bun, dar mi-a placut mai mult cel de deasupra, oricum un multumesc enorm ❤️

| VoidEternal a răspuns (pentru KinGyMoShy04):

Daca vorbiți mai mult prin mesaje, poate nu mai suportă cum măcelărești limba română. ¯⁠\⁠_⁠(⁠ツ⁠)⁠_⁠/⁠¯