| MarvK a întrebat:

Am fost prieten foarte bun cu o fata, ea tot imi povestea de tot ce i se intampla, iar eu ii eram mereu alaturi.De cand a inceput scoala, tot ma evita, si nu neaparat ca si-a gasit prieten pentru ca nu e vorba de iubire, vorba de prietenia pe care o aveam cu ea si acum s-a destramat.Nu stiu de ce, nu sunt posesiv, vorbesc de fiecare data cu ea, cand imi spune ca nu poate vorbi ( cam frecvent ) o inteleg. Nu stiu ce se intampla. Puteti da o sugestie despre ce ar trebui sa fac? Sau macar dati-va cu parerea.

Răspuns Câştigător
| Parizzianu a răspuns:

A fi prieten cu o fata e ca si cum ar fi pisica cea mai buna prietena a unui caine, e greu sa ai incredere intr-o femeie si asta din simplu fapt ca sunt greu de inteles.Fac mereu lucruri necugetate fara sa aiba un motiv.NU sunt misogin, trebuie sa ai rabdare cu ea, e foarte posibil sa aiba o perioda in care sa vrea sa fie mai solitara, doar ea si gandurile ei sau incerca sa o lasi pe ea sa te caute cand are nevoie lasa-i si eu un timp de gandire ia si tu o

6 răspunsuri:
| NoBodyCareAboutMeOrYou a răspuns:

Ai intrebat-o de ce face asta? Uneori o explicatie buna poate spune multe.

| dragut1992liviu a răspuns:

Poate ca a schimbat-o ceva, incerca sa patrunzi in adancul sufletului ei si sa afli mai multe ca sa o poti intelege si trebuie sa ai rabdarea cu ea.

| Hermes a răspuns:

Probabil ca simte ca nu esti receptiv la problemele ei, si nu te-ai implicat. Sa asculti e una. Dar sa-i fi alaturi e altceva. Pot fi si multe alte motive dar aici trebuie sa "sapi "

| Parizzianu a răspuns:

Ia si tu o vacanta de la ai fi alaturi, incearca sa te preocupe mai mult ale tale.

| onasis1961 a răspuns:

Cred că ai dezamăgit-o cu ceva.Ar trebuii să ai o discuţie serioasă despre acest lucru.Cu sinceritate de ambele părţi se rezolvă problema.

| notsurewhoiam a răspuns:

Pai incearca ca o inviti la o cafea sa discutati sau nu stiu la o activitate pe care o faceati voi mai demult sau pur si simplu la scoala spune-i ca v-ati distantat si ca vrei sa stii daca e vina ta sau altcevabig grin