| TheExpert01 a întrebat:

am o intrebare cam ciudata dar e f import asa deci daca bunica mea are o nepoata si nepoata are unfiu(sal numim b iar eu sunt a) ce sunt a si b? veri de gradu2 sau ce? funda repede vs rog

Răspuns Câştigător
| ave1994 a răspuns:

Adica bunica ta are o nepoata deci nu fiica ( sa o numim x), mama ta sau tatal tau este ruda cu x deci relatia x-y este ca sunt frati. Daca x are un fiu inseamna ca e varul tau big grin.

5 răspunsuri:
| ave1994 a răspuns:

Ce ruda e nepoata cu tine?

| andreisoci a răspuns (pentru ave1994):

Asta intreaba ealaughing)

| TheExpert01 explică (pentru andreisoci):

Sunt baiat lol nu tiai dat seama dupa nume?

| TheExpert01 explică (pentru ave1994):

Sincer chair nu stiu o sa incerc sa aflu!

| ave1994 a răspuns (pentru TheExpert01):

Adica bunica ta are o nepoata deci nu fiica ( sa o numim x), mama ta sau tatal tau este ruda cu x deci relatia x-y este ca sunt frati. Daca x are un fiu inseamna ca e varul tau big grin.

| Alex1997eu a răspuns:

Cred ca de-al 2 lea