| Andy323 a întrebat:

Am o intrebare foarte mare, este vorba despre admiterea la liceu, Tatal meu vrea sa ma duc la un liceu militar dar eu nu prea sunt de acord cu ideea asta, problema e ca el mi-a spus ca ar fi mandru de mine daca as ajunge la liceul acela si ma doare inima cand aud cuvintelea alea deoarece nu as vrea sa il dezamagesc. Ce sa fac? Liceul care as vrea sa il urmez ar fi unu de muzica... imi place muzica dar pana acum nu am zis la nici unu dintre parinti, dar le stiu raspunsul, ei vor zice ca nu o sa am o meserie de viitor, si multe altele. Astept un raspuns. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| AnnaSakamaki a răspuns:

Hm... Muzica este frumoasa si meseria de cantaret este bine platita, mai ales daca esti un cantaret cunoscut. Dar cum razboaiele sunt la granita tarii noastre se poate isca unul si la noi. Asa ca trebuie multi oameni militari. Si daca tatal tau ar fi mandru daca ai da la liceu militar ar trebui sa il faci mandru de tine. Dar toutusi ar trebui sa le spui parintilor tai ca iti place muzica. Sper ca raspunsul meu ti-a fost de ajutor ^^

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Andy,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Scarlettt a răspuns:

Fa ce-ti place, nu te lua dupa ei, ai o viata si sunt deciziile tale. Sunt sigura ca tatal tau va fi mai mandru daca vei reusi si vei fi cel mai bun in muzica, decat sa fii prins intr-o cariera militara pe care o vei face-o din nevoie tot restul vietii

| ApeleazaLaRaspunsulMeu a răspuns:

Daca nu spui nimic, atunci nu vei avea nici o sansa. Spune-le!