| bossbossbig234 a întrebat:

am o intrebare URGENTA! VA ROOOG! Am planuit pentru azi sa mergem cu parintii la piscina si eu am tipat la mama ca nu vreau sa merg, ci vreau sa ma intalnesc cu un prieten. Acum am decis sa merg si eu, dar mama nu mai vrea. Cum sa o conving? DAU FUNDA, MERSI ANTICIPAT!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu o convingi, inveti din treaba asta ca nu toata lumea sta la picioarele tale sa faca doar cum vrei tu

| anonimg a răspuns:

Sa te pui pe genunchi si sa ceri ajutorul lui Dumnezeu. In cuvintele tale spune-I tot ce ai pe suflet si roaga-L sa te ajute in problema ta. O va face; crede lucrul acesta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa iti ceri scuze si spune-i ca ai reactionat asa din cauza nervilor dar totusi..Alta data sa inveti din greseli! Multa bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| piisycutzza a răspuns:

Roag-o. Cere-ti iertare. Va intelege. Si ea a facut la randul ei niste mofturi.

| 19adrian19 a răspuns:

Cereti iertare, sunei ca avea dreptate, dar stai pe langa ea si insista.