| Uveges_Madalin_1990 a întrebat:

Salut tpu.Am o problema în relație.Deci vine cam asa.Sunt cu ea împreună de 10 luni, o iubesc foarte mult și nu vreau sa o pierd și la fel și ea pe mine.Am 18 ani și ea 16. Acum o săptămână ne-am certat dintr-o data, erau toate bune și frumoase.Ca eu nu-i ofer siguranță și ca nu-i dau atenție destulă.Am făcut lucruri mari pentru ea.In iarna trecuta s-a întâmplat un eveniment mai nașpa.A început sa ningă, s-a pus un strat foarte mare și ea fiind singura pentru ca ai sai erau plecați în străinătate.Si au plecat ca să facă bani sa-i trimită și sa nu ducă lipsa de ceva.Am fost pe jos după ea, eu neavând permis 8 km ca să o aduc la mine sa stea câteva zile pana se liniștesc treburile.A stat o săptămână cu ai mei și cu mine, după am dus-o acasă tot pe jos sa știu ca e în regula.Si de fiecare data când are nevoie sa o ajut sunt mereu prezent pentru ea.Fac acei 8 km de fiecare data când are nevoie de cumpărături pentru ca ea sta singura și nu are posibilitatea sa meargă singura ca ea sta la un sat mai îndepărtat de oraș.Si încă foarte multe lucruri care nu mulți băieți ar fi făcut astea.Iar ultima cearta s-a ajuns asa. Am mers cu ai sai la un pescuit și un grătar.Iar eu am fost ocupat sa ma ocup de grătare și de treburi ca să fac impresie buna.Iar după îmi spune ca nu-i ofer atenție și din astea ca nu sunt grijuliu cu ea.Inainte sa plecam, mi-a spus sa o filmez cum arunca ea cu undita.Si a greșit fiind prima data.Si am început sa rad.Si s-a supărat din cauza asta.Nu am vorbit cu ea după ca m-am enervat ca de ce se supăra atât de repede.Am plecat de la pescuit la frații ei acasă. Dupa ce am avut un moment de liniște, am întrebat-o de ce se supăra asa tot timpul și a zis sa o las în pace. Dupa am plecat acasă cu mașina.Si am vrut sa o țin de mana sa o liniștesc.M-a refuzat și s-a uitat urat la mine.Atunci m-am enervat și m-am întors cu spatele la ea.Iar după ea m-a luat de mana.Si nu am zis nimic, a văzut ca nu o țin strânsă.M-a lăsat și am zis după sa o iau eu și nu a mai vrut.Si am ținut orgoliul în mine ca nu vreau sa fiu bătaie de joc. Cand am ajuns acasă am pupat-o și m-am dus acasă.Nu i-am scris decât noapte bună, te iubesc mult și somn ușor.Eu cam tot timpul îi scriam romane de seara.De dimineața nici nu i-am scris.La ora 3 după amiaza îmi scrie,, ce faci? Și i-am răspuns sec,, bine,, tu? Iar după m-a întrebat dacă mai are rost relația și eu am zis ca da mai are rost.Si o început ca ea nu mai simte cum simțea și nu relația nu mai e cum era.Si și-a pierdut puțin interesul fata de mine pentru ca relația nu o mai face fericita.Am ținut acel orgoliu și nu m-a interesat.Iar după a zis ca se desparte de mine. Și am acceptat ideea, dar nu m-am putut abține sa nu vărs câteva lacrimi.Nu i-am răspuns la mesaje și m-a cautat ca de ce nu răspund ca îi este frica ca poate am făcut ceva. Si i-am răspuns după puțin timp. Ca sunt bine și a început ca trebuie sa accept ideea ca m-a lăsat.Am sunat-o după și am vorbim despre situație sa îmi mai dea o șansă.Ca am sa fiu mai grijuliu și sa-i ofer mai multa IUBIRE.SA LUAȚI ÎN CONSIDERARE CA NU AM ÎNȘELAT-O, BĂTUT SAU SA O FAC SA SUFERE CA M-A DURUT ÎN Cot.Eu câteodată sunt o fire mai nepăsătoare, în ultimul timp am o grămadă pe cap și e greu sa fac fata, părinții mei sunt cu capul pe mine și întotdeauna vin cu reproșuri.Trebuie sa ma duc sa îmi caut un job. Și ma simt îngreunat având toate astea pe cap. Vreau sa îmi dați o părere ce ar fi bine sa fac, cum sa procedez. Eu m-am gândit sa ma duc când pot cu niște flori și ciocalata și sa-i fac surprize. Oricum nu i-am oferit flori și ciocolata prea des.La începutul relației da.Dar acum uit aceste lucruri.Ce aș putea face? O iubesc mult de tot și vreau sa o țin lângă mine, DAU FUNDA.

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Ar trebui să sari într-un picior de bucurie că ți-a dat ea papucii, nu să plângi după o mucoasă fără minte!
Bine, nici tu nu pari să ai mult mai multă... dar așa e când îți pierzi uzul rațiunii pentru o bizdă...

| Hammurabi a răspuns:

Iartă-mă că am să-ți spun asta dar în prima parte a povestirii am înțeles cum și când ți-ai pierdut ouăle.
Dar ce citesc în ultima parte, chiar vrei să ți le pui și la prăjit?
Nu ți se pare că iubita ta e o răzgâiată infantilă plină de fițe care te manipulează cu un șantaj sentimental ieftin?
Tu ții seama de toate problemele ei, până la cea mai mică. Ea te-a întrebat vreodată și a fost îngrijorată de problemele tale?
Poate ești foarte îndrăgostit acum.
Dar nu e o tipă care să merite.
Pierzi timpul degeaba. La un moment dat îți vei da seama.

| Plato a răspuns:

O iubesti pe dracu', dar nu asta e ideea.
Are 16 ani. Este un COPIL. Asa ca se va purta ca un COPIL. COPIII fac lucruri irationale.
Intelesu-m-ai?

| RobertMoon a răspuns:

În primul rând eu îți sugerez să o iei mai ușor, unor fete nu le plac aceste exagerări pe care le faci tu, probabil nici ei nu i-ar plăcea să te duci cu flori și cu chestii acum, cel mai bine era dacă te purtai cum își dorea ea la momentul potrivit, acum daca i-ai duce flori și chestii nu ai face nimic, decât să îi arăți că ești disperat și că dacă te-ar ierta acum se poate ca mai târziu să te facă să suferi deoarece îi arăți că o iubești și ești disperat, iar ea va crede că va putea face ce vrea din tine doar pentru faptul că o iubești. Cel mai bine ar fi să aștepți 2-3 zile și să iei legătura cu ea într-un mod sau altul și să îi spui ce are de gând, daca mai vrea să fiți împreună sau dacă nu. Daca nu vrea nu mai insista, totuși ea are 16 ani, e mică acum, probabil nu știe cum e într-o relație chiar dacă relația cu tine a durat destul de mult pentru niște adolescenți de vârsta voastră...cam ăsta ar fi sfatul meu, am 25 de ani și am avut și eu relații de-a lungul timpului, cea mai mare a durat 3 ani și ceva, așa că nu dispera după fata asta, o să îți treacă în timp, gândește-te la mine cum a fost după 3 ani, dar asta e viața merge înainte și trebuie să ți-o trăiești frumos, o relație este un lucru care îți poate afecta viața dacă o pui pe primul plan, așa că reflectează la ce ți-am spus și ia o decizie, numai bine!

| CdeMetal a răspuns:

Mie imi pare ca e doar o cersetoare de atentie si profita de tine.

Răspuns utilizator avertizat
| AnitaDugan a răspuns:

Eu zic ca faci prea multe si depui orea mult efort pentru cineva care nu te apreciaza
Mai bine fara decat cu cineva care te epuizeaza asa fara apreciere
Fete sunt multe pe pamant. si nu e nici prima nici ultima care nu o sa te merite, dar asta nu inseamna ca nu e ok sa suferi. E o chestie normala, doar ca dpmdv nu merita.