| Sadam a întrebat:

Am o situatie cam nu prea roz... Mama a aflat de niste note de la scoala pe care nu i le-am spus si m-am certat cu ea.
A spus ca numai are incredere deloc in mine si ca sunt iresponsabil... ca numai are ce vorbii cu mine
Intrebarea mea e CE POT FACE? Ce pot face sa ii recastig increderea si sa avem o relatie cat mai buna? Am nevoie de ajutor

Răspuns Câştigător
| Krissツ a răspuns:

Pai nu cred ca a spus cu adevarat ca nu mai are incredere in tine nu-ti fa grigi si eu am aceeasi problema cu parintii dar na poti sa te apropi mai mult de ea adica sa vorbiti despre ceva anume orice dar fara baieti si incearca sa inveti sa nu iei note mai mici sub 7-8 succes big grin

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Sa fii mai responsabil, sa arati ca vrei sa-ti indrepti greselile.

| onasis1961 a răspuns:

Spune-i că regreţi şi cât de curând vei îndrepta situaţia.

| mona a răspuns:

Increderea se recastiga mai greu si ce poti sa faci e sa fi sincer cu ea de acum incolo

| neutrino a răspuns:

Pe termen mediu si scurt, nu mai poti recastiga increderea lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa incerci sati imbunatatesti notele luate si sa faci tot felul de lucruri prin casa orice nu cred ca implica prea mult efort. Poate mama ta iti simte lipsa mai stai si tu de vorba cu ea in legatura cu situatia de la scoala sau chestii amuzante, orice.

| Diiiidi a răspuns:

In primul rand nu trebuia sa o minti.Crede-ma stiu pe propria piele.Eu zic ca ar trebui sa fi responsabil sa lucrezi prin casa si sa fi,, cuminte".In scurta vreme isi va recapata increderea in tine.Si ca un bonus cere-ti iertare. happy

| BlackDice a răspuns:

Cel mai bine e sa te doara la basca! 1 si mie mama imi facea din astea si ma invinovatam si dupa un timp cand ma certam cu mama ma durea la basca si ce crezi? ia mi-a zis dupa ca de ce nu vb cu ea!