| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, am o situație foarte ciudată, povestea incepe când într-o zi mi-au arătat-o niște prietenii i-ar eu m-am îndrăgostit instant doar că din frică că nu mă va accepta i-am dat ms surori ei mai mari (și din punctul meu de vedere mai urâțică) iar ea m-a refuzat, azi am văzut-o pe strada pe această fată și m-am dus să îi iau instagramul fara să îmi dau seama că este ea, acum nu știu cum să încep conversația cu ea, ce sfaturi aveți?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"...m-am dus să îi iau instagramul fara să îmi dau seama că este ea, acum nu știu cum să încep conversația cu ea"

Cum adica nu stii cum sa incepi conversatia cu ea?
Dar cand te-ai prezentat in fata ei si i-ai cerut Instagramul, ce i-ai spus? ce conversatie ai avut cu ea?

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu ti se pare stupida strategia? Cum ar trebui sa reactioneze fata cand stie ca te-ai dat intai la sora ei? laughing Nu era mai simplu sa discuti direct cu ea? Pe final nu se intelege despre cine vorbesti.

| relian a răspuns:

Pune mina pe o carte, nu stiu de care, oricare citeste mai mult, se pare ca esti cam paralel cu exprimarea laughing
Cum sa vorbesti cu o fata cand tu nici nu stii sa te exprimi.
Unde pui daca sorasa, din ce spui mai uritica, nu e curioasa de tine, asta ce ai pus tu ochii pe ea, daca arata si bine, eu cred ca tu visezi laughing

Asa ca pune mina pe scoala, pe carte pe ceva, lasa fetele ca nu-s de tine.
Teai dus sa-i iei instagaramu laughing i-ai luat masura la pantofi sau cei ala.In sf cum zic invata sa vorbesti, se spune am cerut fetei respective, adresa ei pe Instagram, asa se vorbeste.

Dar is curios cum ai vorbit cu ea, odata ce tu intrebi pe aici ce sa-i spui laughing daca nici asa online nu stii, fata in fata, banui ca faci pe tine in pantaloni.

Deci sorasa uratica nu ti-a dat nici o adresa, dar sorasa frumoasa din padurea neagra tia dato, sau ce anume s-a intamplat, ai vobit cu ea, ti-a dat adresa ei sau, nu ti-ai dat seama ca este ea, dar cine credeai ca este, bunicasa laughing

Ma frate esti de coma. Spui ca ai vazut-o pe fata respectiva pe strada si te-ai dus sa iei instagramu, fara sa iti dai seama ca este ea laughing esti coma pe bune.

Deci mergeai cu ochii inchisi pe strada, deodata iti apare in vise, sau in mintea ta, fata respectiva corect? Si te-ai indreptat unde visu tea dus, ai luat instagramul, apoi ai deschis ochii si cand colo chiar fata respectiva era laughing

Cum sa vorbesti cu ea. Ii scrii direct, fara draga nu fi trista, te-am vazut, mai placut, ramane de vazut laughing

Deci scrii direct ca o placi si ai vrea sa iesiti impreuna la un suc, la un lapte, depinde citi ani aveti laughing

Daca zice nu o saluti din mers, cauti alta.Simplu, nu mai stai sa pierzi timpul cu povesti.

| Cipi1212 a răspuns:

Cui i-ai cerut Instagram-ul? Fetei de care te-ai îndrăgostit sau surorii ei?

| Andreea201329cu a răspuns:

In primul rand ti as recomanda pana la 17-18 ani sa nu ai relatii.In al doilea rand exprimarea ta cam lasa de dorit.Lasa indragostitul si mai bine du te si fa alte activitati interesante pentru varsta ta.E ok sa placi o fata, dar nu lasa totul pentru ea de la aceasta varsta, mai asteapta si pana atunci invata. Puteti avea doar o relatie de prietenie buna. Oricum daca ai sub 18 ani nu o sa tina relatia foarte mult.