| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, am o situație foarte ciudată și nu știu cum să procedez la o petrecere am cunoscut o fata cu care am dansat am mai vorbit și am aflat că este verișoara cumnatei mele, părinți și rudelem mi-au spus să nu mă îndrăgostesc de ea dar am făcut-o, eram amândoi îndrăgostiți și ea mi-a spus că mă iubește enorm, totul a durat 2 săptămâni iar apoi mi-a spus că nu poate fi cu mine pentru că o place și un prieten și nu poate alege dintre noi doi.
După acea seară am fost distrus și am mai căutat o dar a pus un prieten de al ei să îmi dea ms să o las în pace.
Au trecut 2 luni și ne-am întâlnit la o zi de naștere ea se uită insistent la mine, au întrebat-o niște fete cine sunt eu și a spus verișorul meu, apoi a mai povestit cu ele despre acel băiat pentru care ma lăsat și spunea că este un nesimțit că îi pune mana pe părțile intime și o jignește.
Au trecut 5 luni și tot nu o pot uita.
M-am mai revăzut cu ea și mereu se uită la mine și simt că este o durere imensă între noi ce să fac?
Întrebarile mele sunt:
1. Credeți că nu putem fi împreună, pentru că suntem verișori de alianță?
2. Să o caut sau să o uit?
Am nevoie de ajutorul vostru am mai incercat relație cu alte fete după ea dar nu mai simt nimic.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Voi doi nu sunteti rude de sange si prin alianta sunteti extrem de indepartati, nici macar veri nu va puti numi, pentru ca tu nu esti var cu ea, este cumnata ta.

Fiti fericiti impreuna, ca NU sunteti rude si nu se intampla nimic anormals au ilegal intre voi!

8 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Faptul ca e verisoara cumnatei tale nu e nici o problema. Nu sunteti rude.
Problema consta in faptul ca ea place alt baiat. Poate ca te place si pe tine dar ceva o retine. Nu stiu daca legatura asta intre rudele voastre sau poate ceva din comportamentul tau. Ar fi bine sa va hotarati amândoi ce vreti ca daca va blocați in legatura dintre rudele voastre nu are rost sa continuati.

| blackann a răspuns:

Nu sunteti rude.

"ea mi-a spus că mă iubește enorm, totul a durat 2 săptămâni iar apoi mi-a spus că nu poate fi cu mine pentru că o place și un prieten și nu poate alege dintre noi doi."

Nimeni nu ajunge sa iubeasca in 2 saptamani.
Si daca o place un alt tip ce?

Cati ani aveti? rolling on the floor

| CesăfacAnonim a răspuns (pentru blackann):

Eu 17 și ea 15. Eu am mai avut o relație de 2 ani, dar acea fată nu mă atrăgea la fel.

| blackann a răspuns (pentru CesăfacAnonim):

E de inteles acum...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sper că povestea e pe bune... Chiar când credeam că nu mai cred în tâmpenii adolescentine și despre iubire...

Ador povestea ta, permite-mi să ți-o fur să o cizelez, împodobesc și să o scriu? Deși nu că nu aș avea multe alte povești începute și nefinalizate pe cap, dar admit că a ta mi-o dat un fluturaș în stomac?

Acum ca să-ți răspund... dacă nu e nimic de sânge între voi, ai undă verde din partea mea și te rog eu frumos nu o lăsa să-ți scape, omule. Ai deja fluturașii, inima ta a ales-o deja deși ai spus că toți cunoscuții ți-au spus să nu, al treilea motiv ai spus că ai încercat cu altele și nimic.

Ești personajul ideal din poveștile mele de dragoste. Deci ca și om cu pasiune pentru scris și pentru decis soarta personajelor ei, îți spun și ție nu o lăsa. Acum să-ți și descriu eu cadrul ăla "Până la adânci bătrâneți!" Te -aș minți, sincer, dar te rog, măcar nu renunța, luptă până la ultima speranță după domnișoara aceea. Mai ales dacă zici că-i reciproc. Adică în secolul 21 ca să pui ochii pe cineva care-ți împărtășește de asemenea sentimentele mi se pare ceva divin, ceva ireal. Deci dacă nu o lași să-ți scape, pentru ea, zicând că are și ea sentimente pentru tine, vei părea un erou și nu vei avea nici problema că vei cădea vreodată în disperare. Te rog, nu renunța!

Cât dacă povestea se întâmplă între persoane, neamuri, de același sânge, te-aș ruga să finalizezi tot. E un mare păcat. Deși tot Biblia recunosc că ne arată un caz, chiar după arderea Sodomei și Gomorei, cum ultimii ieșiți din acea cetate (tată și fiice) au procreat împreună deoarece le era teamă că vor rămâne singuri pe Pământ iar tatăl fetelor nu va mai avea urmași. Deci orice e posibil, dar dacă totuși vrei să faci lucrurile corect, zic că ar fi mai bine să nu te implici în așa ceva, dacă sunteți neamuri de sânge. Dar dacă nu, ar fi bine să nu o lași să-ți scape. Succes cu orice decizi!

| CesăfacAnonim a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună Patricia, îți mulțumesc nu este nici măcar o legătură de sânge între noi, îți mulțumesc mult pentru mesaj, ai tot respectul meu așteptam un mesaj de la o persoana așa înțeleaptă îți mulțumesc pentru tot și continuă să dai sfaturi pentru că ești o persoană trimisă de la Dumnezeu.

| anonim_4396 explică (pentru CesăfacAnonim):

Ok! Mulțumesc! Chiar mă măgulește mesajul ăsta. happy Și da, recunosc că și eu l-am descoperit pe God recent și uneori am impresia că dacă nu am ales calea sinuciderii în trecut, atunci când asta voiam să fac, poate că a avut God un plan cu mine. De fapt God are un plan cu fiecare, acum de noi depinde să credem sau nu. Pein crezut nu spun că trebuie să ajungi ascetic, să porți baticul pe cap și să cânți muzica religioasă, poate e bine așa, în planul final, dar pentru noi muritorii păcătoși e suficient să facem mai bine pentru noi și pentru umanitate, zi de zi și zi de zi să devenim versiunea noastră cea mai bună.

| BunaVestire982 a răspuns:

1 este o prostie.
2. Femeile nu merita atata atentie. Parerea mea este sa nu mai mergi la petreceri la care e fata asta. Sau daca chiar trebuie sa mergi uita-te insistent la una dintre prietenele ei. O sa o omoare pe interior.