| Dragoshelu_Dragosh_1997 a întrebat:

Am si eu o intrebare.Astazi este ziua mamei, implineste 47 de ani...Nu am bani sa ii iau cadou. Puteti sa imi spuneti ce cadou sa ii fac?

9 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Sunt mama si bunica si cel mai mult m-ar bucura,ca baiatul, fica si nepoata, DOAR sa ma stranga in brate si sa-mi spuna cat de mult tin la mine! O mama adevarata, nu apreciaza iubirea copilului, prin valoarea cadoului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-i o felicitare. Scrie acolo o urare care s-o atinga la suflet si daca e posibil lipeste cele mai frumoase poze cu voi doi (trase la imprimanta).
Sau poti gati ceva. Spre exemplu eu i-am facut mamei mele, tot de ziua ei, niste clatite pe care am scris cu sirop de ciocolata "La multi ani!".
Orice ar fi sunt sigura ca o sa ii placa. Bafta! >big grin

| Vi003 a răspuns:

Ia o farfurie, scrie pe ea cu carioca cateva cuvinte din sufletelul tau, las-o pe masa si-ai sa vezi efectul. Garantat, o vei face fericita! Stai linistit, n-o sa ti-o sparga in cap!

| andru10best a răspuns:

Mai bine ii faci ceva bun de mancarica si ornezi farfuria intr-un mod amuzant ceva de genul asta http://www.surprizewow.com/surprize-wow/dragostea-in-bucate/

| KateMiddleton a răspuns:

Mamele apreciaza gestul, ci nu cadoul.Fratele meu de 2 ani ii dadea mamei mele papadii uscate si mama era bucuroasa, nu pentru cadou, ci pentru grijja.
Sa nu-ti para copilaros, poti sa-i faci o felicitare, chiar daca nu ai talent mama va aprecia.Scriei cateva cuvinte din suflet, rupe-i flori si orneaza-le frumos+un pupic si te iubesc=cadoul minunat!

| DenysaLove a răspuns:

La multi ani si multa sanatate mamei tale!
Pai nu stiu, poti sa-i scrii o scrisoare frumoasa in care sa-i spui cat de mult o iubesti si ca ii doresti multa sanatate etc

| yupiiiiiiiiiiiiii a răspuns:

Pai daca nu ai bani nu prea ai ce sa ii iei...
Oricum, depinde cati ani ai, poti sa-i faci o felicitare, scrie-i ceva din suflet, spune-i ca o iubesti, eu cred ca o sa se bucure mult happy

| Victoria275 a răspuns:

In primul rand mamele nu asteapta de la copiii lor cadouri cumparate, ele vor doar un pupic pe obraz si un simplu "La multi ani, mama, te iubesc mult de tot" si ca sa o mai indulcesti ii spui ca arata foarte bine la varsta de 47 de ani. Daca ai vreo bunica sau o matusa cu gradina acolo unde stai tu, ii iei si o floare. Sper ca te0am ajutat. Fundita?

| Arietty a răspuns:

Pai poti sa ii zici sa vina afara ca o cauta cineva si cand o chemi sa ii scrii cu ceva exp: scoici si alte la multi ani!