| Mihal a întrebat:

Am si eu o problema cu bunicul meu. De curand am luat un 6 in teza la matematica, si un 7 la romana (da,nu sunt cele mai bune note, dar nici nu-s caz de targa ) si de atunci nu mai vrea sa vorbeasca cu mine,mie imi displace foarte mult lipsa de comunicare cu el,si deh,cert este ca imi plateste meditatiile la matematica, si am cam dat-o in bara anul acesta...Am incercat sa-i spun ca clasa a 7a e cea mai grea din generala, dar fara succes.
Dati-mi si mie niste sfaturi! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Kaℓi a răspuns:

Ei, fa si tu un efort si surprinde-l cu o nota (sau mai multe) bune, o sa vezi ca ii va trece supararea.

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Invata si dovedeste-i ca poti mai mult

| neutrino a răspuns:

Bunicul tau are dreptate si probabil ca se intreaba ce fel de meditatii faci tu pe banii lui, pentru ca un 6 in teza poti obtine lejer fara a da banii aiurea. Daca ai cunoaste valoarea banilor, nu cred ca ai mai avea curajul sa te uiti in ochii bunicului.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Mihal,

Vrei sa discutam despre aceasta problema?
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Poți să te pui pe învățat la celelalte materii să vadă din toată chestia asta ceva bun.
Îți plătește meditația la matematică....ar fii normal să fie supărat pe tine dar o să îi treacă.

| bObby123 a răspuns:

Eu zic asa:
Bunicul tau are o varsta. si daca la anii lui procedeaza asa. cum facea cand era copil? exact asa procedam si eu cand erami mic si vroiam o jucarie dar mama nu o cumpara!
Trecand peste asta daca ai luat un 6 si un 7 in teza nu e capat de lume!, dar totusi cred ca bunicul tau avea asteptari foarte mari de la tine si tu l-ai dezamagit.
Daca vrei sa il multumesti invata mai mult si arata-i ca nu tia platit degeaba meditatiile!