| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema. Timp de 3 ani eu am avut o amestecatura de sentimente in sufletul meu. In 2010 m-am indragostit de o fata incat nici nu mai credeam sa mai iubesc alta.Mi-a placut atat de mult de ea incat singurul ranit am ajuns eu....Am fost prea timid(si ea la fel) m-am indragostit prea mult(nu stiu daca si ea) si pur si simplu am aflat ca este cu alt baiat.De nervi desi stiam ca nu aveam nimic sa-i reprosez am spus lucruri foarte urate(Dar adevarate)despre acel baiat. In momentul acela ea mi-a zis urmatoarele cuvinte sunt intiparite aici in minte("Vezi ce draq vorbesti si cum vorbesti despre) iar o zi mai tarziu a postat pe mess o poza cu ea si cu partenerul sau stransi in brate. De atunci am renuntat la ea cu sufletul rupt in doua si cu un gol in stomac imens.Devenisem foarte rau, inchis in mine nu mai eram pur si simplu eu, imi varsam enrvii pe prietenul meu iar el trebuia sa ma suporte si nu are idee cat de recunoscator ii sunt(imi este ca un al 2-lea frate)iar de atunci dupa cum v-am spus am renuntat la ea mi-am petrecut timpul privind Transformers ceea ce m-a si ajutat s-o uit, dar in vara 2012 cat timp am petrecut la bunici m-am simtit foarte singur aveam nevoie sa ma descarc cuiva dar cui? la bunici vara va dati seama numai munca ceea ce eu detest in fine.Cand am venit inapoi acasa dupa 2 ani in care o uitasem acea scanteie din sufletul meu s-a aprins iarasi in acel foc arzator si am inceput din nou cate putn cate putin sa o mai plac cat de cat. Iarna asta cat si acum in 2013 nu stiu ce simt pentru ea fie o iubire la fel de puternica fie o prietenie stransa sau poate chiar o obsesie.Si partea ce vroiam sa va o povestesc, In acesti 2 ani clasa a 5-a si a 5-b s-au unit iar singura fata draguta care s-a purtat foarte frumos cu mine si ea fost foarte buna cu mine am sa-i spun si numele in semn de recunostinta(Oana) pur si simplu ea stia ca mie imi place de alta dar nu s-a dat batuta(asa zic eu)a incercat si a incercat dar eu totusi nu i-am acordat atentie si abia acum realizez ceea ce am facut.Nu stiti cat imi pare de rau ca nu i-am acordat atentie((. stiu e prea tarziu.Dar totusi daca s-ar mai ivii o a doua sansa voi pe cine credeti ca ar trebui sa aleg(Oana ceea ce s-a purtat cel mai frumos cu mine si m-a apreciat asa cum sunt eu)sau (Cea care m-a facut sa ma simt cel mai trist copil din lume s-a folosit de mine pentru teme si toate cele.Nu stiti cat a-si da sa o plac pe oana dar ur si simplu sa renunt la laurentia este impotriva sufletului meu ceva ce daca timp de 2 ani nu am putut sa fac nu stiu cum o sa reusesc acum ajutati-ma crying

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa iti asculti inima! Gandeste-te cu care ti-ar fi mai bine! Laurentia este iubirea sufletului tau, dar tu nu esti iubirea sufletului ei! In schimb Oana te iubeste cu adevarat chiar daca nu simti si tu acelasi lucru. Eu iti propun sa te gandesti bine la ceea ce ti-am spus si sa iei singur o decizie! Eu iti urasc mult noroc, stiu prin ce tresti si eu la randul meu am fost in situatia ta!

6 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E bine cu cine esti acum, ramai pe loc si nu mai face si alte tampenii; nu da vrabia din mana pe cioara de pe gard

| J0keR1797 a răspuns:

Nu mai ai sanse la ea si decat sa o astepti sa se desparta de ala mai bine combinate cu Oana care s-a purtat frumos cu tine (daca arata si bine) poti ramane cu ea toata viatahappy

| adrianbarbaros a răspuns:

Esti in situatia mea! Sunt sigur ca fata de care ti-a placut a fost o vaca si de care iti place eu as alege pe oana in locul deoarece cand o sa fi cu ea o sa uiti de scroafa aceaa. Spun cuvintele astea deoartece sunt in acelasi caz!

| TeoTudor a răspuns:

Stiu xcredsetima chiar a-si face asa dar singurul lucru care ma impiesdixca este axcela cxa oana nu prea ma mai baga in seama si xcred cxa am piersdut-o si pe eacrying.

| DenisaMetal a răspuns:

Lasa sa iti aleaga sufletul.

| TeoTudor a răspuns:

Stiti nu m'ati prea ajutat decat cu faza cu inima dar nu mi-o luati in nume de rau inima mea, sufletul meu nu a ales pe niciuna din cele 2 pentru ca acum sunt iar indragostit si nu de niciuna din ele de o fata draguta si blonda pe nume andreea si inima mea acum ii apartine ei o iub. din tot sufletul!winking