| Ianoctav a întrebat:

Am trecut în clasa a 9-a la unul dintre cele mai bune licee din judet. Voi avea profi care vor cere destul de mult de la noi, însă fac și sport de performanta si vreau sa le împac pe amândouă (nu mă voi lăsa prea curând de sport). Am antrenamente zilnice și de obicei plec la concursuri în weekenduri.

Cum sa fac sa fac si o impresie bună în fața profesorilor (să iau note ok si sa ma simpatizeze) dar sa îmi continui și cele 6 antrenamente pe săptămână, pentru ca nu prea voi avea timp de învățat.
Btw! Dacă aveți și alte sfaturi pentru liceu, sunt binevenite! Sunt la științele naturii.
Mulțumesc!

Funda!

Răspuns Câştigător
| RainbowD a răspuns:

Salut. Pai profesorii apreciaza daca te implici in materia pe care o predau si ai un bun simt. Prima impresie conteaza extrem de mult in fata profesorilor. Fi tu insuti, nu chiuli, cand vrei tu avand in vedere ca faci si sport de performanta. Unii vor te vor intelege, iar altii nu, dar, incearca sa inveti cat este posibil ca sa vada ca iti dai interesul si pentru materia lor, nu doar pentru sport. Asa te vor aprecia mai mult. Mult succes.

1 răspuns:
| Kiwibibilă a răspuns:

Eu invat la unul dintre cele mai bune licee din tara (locul 7) pe mate-info, si am o colega care face handbal de performanta si invata si foarte bine, deci nu te plange.