| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPUsad am un sir de probleme groaznice care intr-un final mi-au pus capac, cred ca pana la urma ma duc draq de pe lumea asta ca nu mai suport :

1. Am probleme cu mirosul corpului, deci ma spal de 3x pe zi si miros ca draq, am cheltuit o gramada de bani in 2ani pe problema asta si nimic sad (lucram in constructii in afara si aveam ceva bani stransi), acum sunt in romania de 1 si ceva si nu ma pot duce la munca nicaieri ca am mai incercat dar se izbesc toti de problema mea... mirosul.sad si nu mai suport sa aud cum vb pe la spate de mine.

2. Tatal meu ma "facut" de aprox 35.000 euro, fiind colacul meu de salvare(in problema mai sus mentionata), nu mai scriu povestea cu banii ca-i lunga taresad

Voi ce ati face IN LOCUL MEU ca m-am gandit la toate VARIANTELE posibile si nu mai stiu CE SA FAC, nu ma mai suport personal, nu pot intra intr-un spatiu inchis ca rup nusul la oameni, VA ROG DIN TOATA INIMA SA MA AJUTA-TI CU SFATURI CA NU MAI REZIST. FETELE ROIESC IN JURUL MEU SI NU POT DRAQ SA VORBESC CU ELE CA MA SIMT FOARTE PROST, NICI MUNCA NU AM (CEL MAI IMPORTANT) SI MAMA SARACA (STAU LA EA) NU STIE CE SA IMI ZICa CA VEDE DRAQ CA MA SPAL ZI DE ZI, CA AM CHELTUIT MIIIIIIIII DE EURO LA DOCTORI SI TOTI DAU DIN UMERI.Sunt tanar am doar24 de ani si vreau sa traiesc sa- mi fac si eu o familie nu vreau sa ma omor draq dar nu mai rezist:sad
astept sfaturi, multumescsad

Răspuns Câştigător
| BambiSd a răspuns:

Buna. In primul rand nu e posibil sa nu stie nici un doctor. Acest lucru chiar ma mira. In fine, daca doctorii nu stiu, poti incerca sa faci mult sport. Transpiratia elimina toxinele din corp si poate de aceea mirosi urat.Nu mai manca tot felul de prostii si mananca fructe multe si legume. De fiecare data cand faci sport, (faci pe zi cate 30 de min, 1 ora, 1 ora jumate si asa mai departe) te duci dupa aia si faci dus, si schimba.ti sapunul sau gelul de dus. Schimbati si samponul pentru ca poate ai vreo alergie la vreunul dintre ele. Si legat de sport, cred ca alergatul este cel mai indicat. In loc sa mai dai banii pe doctorii care dau din umeri, poti sa iti cumperi o banda rulanta si sa alergi pe ea in fiecare zi. Poti sa te duci de altfel si la sala. Si cu dusul procedezi la fel.
Daca nici atunci nu scapi de miros, si inca odata iti preciezez sa nu mananci multe prostii pentru ca pot cauza, nu stiu ce poti sa mai faci. Decat sa tot cauti doctori, dar prin alte tari. Sper ca te.am ajutat! Noroc.

6 răspunsuri:
| didiDia a răspuns:

Intra pe google si scrie,, miros de transpiratie formula as'', iar de acolo selecteaza varianta unde dupa www apare formula as. Nu pun aici link sa nu se creada ca as face vreo reclama. Sanatate!

| AlinaaAli a răspuns:

Eu zic sa incerci sa mergi si la psiholog pentru c se pare ca te-a afectat bine problema asta!
si incearca sa mai mergi pe la ceva medici.nu stiu! nu am mai intalnit persoane care sa aiba asemenea probleme!

| vaiana a răspuns:

S-ar putea sa fie ceva glandular.incearca la un medic endocrinolog,eventual chiar la institutul parhon. oricum incearca sa schimbi si alimentatia,bazandu-te mult pe legume, fructe, peste.incearca sa te duci cat mai des la sauna, ok? cat despre tatal tau...sa auzim de bine!

Răspuns utilizator avertizat
| strazi1 a răspuns:

Ai un caracter INTROVERTIT baitas, mai degraba vezi-ti de ale tale, decat sa ironizezi ca un prost.

| oana2508 a răspuns:

Depinde si ce stil de viata ai, grija mare cu ce mananci si incearca produse de igiena pe baza de plante, mult succes!