| aurelgabriel a întrebat:

Salut TPU
Are ceva daca nu ma căsătoresc niciodată?
Am ajuns la concluzia ca toate fetele si femeile sunt la fel.
Are ceva daca nu ma căsătoresc?

34 răspunsuri:
| Vanqu1sh a răspuns:

Nu, gasesti o proasta care sa iti faca copil si fara sa fi casatorit.

| RaduTN a răspuns:

Da. Casatoreste-te ca doar o viata ai, frate!

| ghostlabbrador77 a răspuns:

Nu esti obligat sa te casatoresti, este alegerea ta happy. Daca vrei poti sa o tii majoritatea vietii schimband femeile una dupa alta, sau poti sa fii singur, eu unul nu sunt deptul relatiilor pe termen lung, ce sa mai spun de casatorie. happy Sper ca te-am linistit happy

| aurelgabriel explică (pentru RaduTN):

Nu se merită frate... Toate își bat joc de tine... Ele sunt făcute doar pentru golani, doar pentru cei cu bani, BMW

| K0sti a răspuns:

Asa zic si femeile...toti barbatii sunt la fel!

| aurelgabriel explică (pentru K0sti):

Toate vor doar bani de la tine

| RoxyStely a răspuns:

Eu as spune ca nu e nimic daca nu te casatoresti. Trebuie sa faci ce iti spune inima si ceea ce simti ca e bine pentru tine.
Si nu toate femeile si fetele sunt la fel, dar daca tie asa ti se pare sau asa ai constatat pana acum, nu-i nimic. happy

| RaduTN a răspuns (pentru aurelgabriel):

Mai cauta. Ca sa dai de o comoara, trebuie sa sapi mult.

| aurelgabriel explică (pentru RoxyStely):

Ba da toate sunt la fel.Ai sa vezi ca e adevărat.In ziua de azi daca ai BMW atunci ești iubit si bani.

| aurelgabriel explică (pentru RaduTN):

Mie nu-mi place ce e mult...Tre sa fii golan daca vrei sa fii iubit.

| godtor a răspuns:

La urma urmei poti fi ca si "casatorit" fara a semna nimic deci din punctul meu de vedere nu are absolut nimic. Asta nu are legatura cu ce ai spus tu legat de femei, nici femeile cum de altfel nici barbatii nu sunt la fel, ca multe au chestii in comun asta e altceva.

| mateescuandreea a răspuns:

Nu cred ca esti suficient de inaintat in varsta si nu ai cunoscut suficiente femei incat sa tragi o asemenea concluzie drastica. Eu spun sa astepti, sa nu te pripesti si sa vezi ce iti rezerva destinul. happy

| oprescudorin11 a răspuns:

Nu are nimic, nici daca te casatoresti, nici daca nu te casatoresti.Casatoria este o institutie! Ca orice institutie presupune niste reguli dintre care nu este exclusa IUBIREA, in sensul cel mai spiritual.Presupune existenta copiilor crescuti intr-un mediu familial. Rezistenta in timp, trecerea comuna prin greutatile vietii. Poti gasi in viata oportunitatea casatoriei care presupune admiterea acetor minime reguli.Societatea de astazi a devenit atat de infama incat majoritatea oamenilor se casatoresc exclusiv din interese DE MOMENT! Interesele trebuie sa existe, este casatoria totusi o institutie sociala. Dar trebuie ca interesele sa fie pe viata!
Interese de a fura avere sau sex pe termen scurt nu fac parte din aceasta institutie! Sau de a avansa in grad, daca iei nevasta pe fata sefului tau! Nu dau exempe caci nu are sens!
Daca insa vrei alte avantaje, pe termen scurt, poti sa le obtii, atunci casatoreste-te, iarasi! Ca majoritatea din ziua de azi!
Tu stii mai bine ce trebuie sa faci si de ce esti in stare!
Succes!

| 愛日本 a răspuns:

Nu are nimic, daca te vei concentra e munca si vei fii un om de succes.Nu sunt toate la fel, crede-ma, voi stiti doar sa va uitati dupa cele care ies in evidenta.

| Felys a răspuns:

Casatoria nu este o obligatie, daca nu simti asta din tot sufletul mai bine nu mai incurca pe nimeni, stai singur ca se poate si asa, esti misogin si in cazul asta e pacat de fata care o sa te iubeasca sincer si tu nu vei aprecia

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Iar bărbații sunt perfecți!
Decizia îți aparține dar nu uita că va veni vremea când nu ai să mai gândești azi cum ai gândit ieri!
Pa, pa.

| Grasul a răspuns:

Nu are nimic. Poate incerci cu un barbat daca spui ca toate femeile sunt la fel, cine stie...

| MskDesign a răspuns:

Nu toate sunt la fel.Sigur nu ai intalnit fata potrivita.

| aurelgabriel explică (pentru Grasul):

Auzi ma fraiere?
Nu am nevoie de părerea ta.

| Hng123 a răspuns:

Daca te uiti dupa acelasi gen de fete normal ca sunt la fel.nu te obliga nimeni sa te casatoresti si nici sa faci copii.

| aurelgabriel explică (pentru Hng123):

Pai sunt toate la fel... Exista un singur gen. Dame de companie

| Hng123 a răspuns (pentru aurelgabriel):

Deci stim cu ce se ocupa maica-ta.

| aurelgabriel explică (pentru Hng123):

Daca nu valorați nimic, știți?

| CodrutEnergy a răspuns:

Problema ta la partea cu casatoria. Ce sa aiba? Alegerea ta.

Cat despre concluzia splendida pe care ai tras-o, contacteaza-l pe tipul asta http://www.tpu.ro/utilizator/whmq
Va veti intelege de minune, va consolati batalia pierduta cu femeile.
Va compatimesc modul de a gandi.

| BiuL a răspuns:

E viata ta, faci ce vrei cu ea. Unii se casatoresc devreme, altii niciodata, altii de 5 ori. Insa rezolvati gandirea aceasta, niciodata sa nu generalizezi.Asa cum nu toti barbatii sunt porci (sau daca asa sunt toti inseamna ca si tu esti si nu ai ce te plange de femei), asa nici toate femeile nu sunt c****e. Trebuie doar sa alegi mai atent, sa nu te iei doar dupa un aspect frumos si vorbe care suna bine.

| BiuL a răspuns (pentru Hng123):

Cel mai bun raspuns. Conteaza sa stii sa alegi si vorba aia daca toate femeile sunt la fel, cine te-a pus sa le incerci pe toate? Un barbat care se respecta e selectiv.

| mont a răspuns:

Nu are nimic.

| AdinaPop a răspuns:

Nu, nu suntem toate la fel. Unele pun pret si pe alte lucruri, uite un exemplu: http://bit.ly/17efoRp

| miuuuuxd a răspuns:

Nu, fa ce vrei, traieste-ti viata si nu mai asculta de persoanele invechite in gandire, fericirea ta e pe primul plan!

| aurelgabriel explică (pentru BiuL):

Mda super argument cu ''cine te-a pus sa le incerci pe toate'' asta suna a golani...care vor ajunge cu totii in puscarie, preferatii vostrii, motanii felix.