| milkshake a întrebat:

as vrea sa cer in sfat, ce sa fac, cum sa procedez, ma intilnesc cu prietenul meu deja 10 luni, anul acesta trecem ambii clasa a 12, la anul el vrea sa plece in Belgia sa invete, pentru noi ca sa aiba de lucru si sa putem trai bine, mi-a zis ca ma va cere in casatorie, insa eu stiu ca daca sunt relatii la departare viitor nu mai este, il iubesc foarte tare, nu vreeau s aplece si ii zic ca ne putem desparti dar el crede ca eu o sa-l las pentru altcineva, de ce el nu se gindeste ca noi nu o sa ne vedem cu ani, si el poate sa intilneasca pe altcineva, si totul sa dispara, ma doare sufletul stiind ca stau acum ultimul an cu dragostea mea, ce sa fac.

4 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Se mai pot schimba multe pana la sfarsitul acestui an, asa ca nu va pierdeti timpul cu ingrijorari. Aveti lucruri mai frumoase de facut, decat sa plutiti in butoiul cu melancolie.

| Exilee a răspuns:

E cam visator baiatul. Este de admirat entuziasmul. Crede-ma, am fost si eu visator, dar m-am trezit la timp. Vorbeste imediat cu prietenul tau si spune-i sa nu se mai ingrijoreze cu privire la viitor si sa munceasca mult mai mult (mai ales la limbi straine, dar in special franceza pentru ca aceasta se vorbeste in Belgia).

| Zaharioaei_Radu_1988 a răspuns (pentru Exilee):

Cel mai naspa la limba in belgia

| Zaharioaei_Radu_1988 a răspuns:

Cum te cheama pe tine in fine dar eu o sa-ti zic eugenia si prietenului tau eugen ca nume doar.
dar eu iti zic ca sal revezi cu bine de ce sa renunti doar ca pleaca.accepta asa decat un alt idiot tinel pe el. daca sunteti de 10 luni sunt sigur ca nusi va gasi alta...eu la 14 ani adica acumhappy am o relatie de 1 an si ceva am renuntat la tot pentru prietena si o duc bine chiar dac nu invat iau note ffff mari si a fost si ea plecata dar, dragostea va deveni mai intensa intre voi
Sper sa va tinehappy succeslaughing!