| OanaVlad a întrebat:

As vrea sa va urez mai intai VACANTA PLACUTA si o vara frumoasa... dar nu prea calduroasawinking

Acum intrebarea :

Cum mi-as putea convinge parintii sa-mi cumpere un laptop?
Am auzit ca nu da caldura cum da calculatorul big grin

FUNDA! :*

Răspuns Câştigător
| Jardelin a răspuns:

Pai cind le prezinti parintilor dorinta ta, respecta urmatoarele 3 reguli:

1. Trebuie sa scoti in evidenta ca iti este cu adevarat necesar. (Atentie! Fara sa-i minti, adica sa iti trebuiasca in mod real.)

2. Sa nu ceri un lap-top scump. Nu e bine sa intinzi coarda si sa-i suprasoliciti financiar! La urma urmei iti trebuie pentru o treaba, nu ca sa faci concurs de cel mai tare laptop cu alti prieteni.

3. Arata-le parintilor tai ca ii iubesti si ii respecti sincer in permanenta nu numai acum! Stii cit de multe lucruri bune poate sa faca dragostea, nu?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da si ala caldura, uneori chiar aer fierbinte de nu poti tine mana langa el.

| EdiT a răspuns:

Calculatorul nu dă căldură, nu e reșou. Amândouă se încălzesc dacă joci jocuri, e normal. Dacă nu ar scoate aerul fierbinte afară, s-ar putea arde componentele.

Răspuns utilizator avertizat
| QµeeК a răspuns:

Hello! Îi convinge dupa acesti pasi: 1.Roaga-i ca a venit vacanta si nu ai ce face. Vrei un laptop. 2. Daca nu accepta spune-le ca ai nevoie si la scoala de el. 3. Daca nici asa nu vrea, zi-le ca ai sa inveti mult mult mai bine (In cazul daca nu ai 10 pe linie. 4. Zi-le ca strangi tu bani si alocatia pe luna sa ti-o de-a tie. 5.Incearca in fiecare zi sa ii intrebi si asa trebuie sa iti ia un laptop. Daca urmezi acesti pasi sigur iti iawinking Mult noroc! Fundita?

| Stef0909 a răspuns:

Stricati pc-ul si zii ca nu poti sa-l repari si zile ca un laptop e mult mai usor de folosit si nu emana atata caldura cat pc-ul, nu stiu daca e o idee buna dar incearcarolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Stef0909):

Uite un sfat bun

| Stef0909 a răspuns:

Da mai asa dailaughingdepinde daca ai destuli bani ca daca nu, nu cred ca-ti iawinkingadica daca vroiai trebuia sa te gandesti inainte si sa stangi si tu niste bani.