| Eastwood a întrebat:

Astazi i-am cunoscut parintii la prietena mea si am mai petrecut ceva timp impreuna si nu stiu ce mi-a facut dar o iubesc mai mult ca niciodata. Problema e urmatoarea. e distanta intre noi de aproximativ 14 km, ne vedem de 2-3 ori pe saptamana, cand era scoala in fiecare dimineata, pauza etc. Si nu stiu ce sa spun... Vreau ajutorul vostru pentru ca sa am o solutie in caz ca o pierd, simt ca pentru ea mi-as da si viata dar simt ca daca as pierde-o nu stiu ce sa ma fac. Eu fac 17 ani ea 16. Ce ar trebui sa fac in legatura cu aceasta temere? Sau ce sa fac daca chiar ne-am desparti? Si cum sa-i dovedesc ca intr-adevar o vreau pe ea mereu? adica sa ramana cu mine, sa-si traiasca viata cu mine?

Răspuns Câştigător
| anamaria63 a răspuns:

Pai arata.i ca o iubeste mereu chiar si cele mai mici chestii pentru o fata conteaza, de ex: sa ii iei apararea cand are necazuri, sa o sprijini, cand o vezi da.i o floare cv genul astasi cel mai important lucru respect.o! mult noroc!

10 răspunsuri:
| Duucu a răspuns:

Știu că e vărsta adolescenței,hormonii fac duel în voi, dar nu trebuie să fii așa de păsător. Încearcă să o vezi ca o ființă normală care o placi într-o anumită măsură, și chiar dacă e greu, forțează-te, devino mai rece.Așa vei rezista și la despărțiti. Dragostea e cel mai idiot sentiment...

| pietrean a răspuns:

In primul rand(fara suparare):"astazi, AM cunoscut parintii PRIETENEI MELE"! Cu cat o sa fii mai atent,respectos,galant, necicalitor, fara a fi gelos, posesiv, cu atat o sa capeti mai multa dragoste din partea fetei.Nu ai de ce sa-ti fie teama ca poti s-o pierzi, daca tu vei fi cinstit cu sentimentele ei.Iar, daca n-o sa fie, asta este, atat timp cat stii ca tu nu ai gresit!

| FemeiaPisică a răspuns:

Dacă vă vedeţi de două sau de trei ori pe săptămână nu este rar, iar paisprezece kilometrii nu este mult. Dacă vă vedeaţi o singură dată pe lună, iar distanţa dintre voi era între şapte sute şi o mie de kilometrii, atunci erai liber să crezi asta.
Nu trebuie să îţi fie teamă de despărţire dacă ţineţi unul la altul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De 2-3 ori pe saptamana nu este rar. Doar nu vrei sa stea toata ziua cu tine, are si ea treburi de facut, are familie, etc. In plus, amindoi sinteti minori.
Daca te porti cu ea cum trebuie, nu ai cum sa o pierzi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asculta cu atentie ce are de spus benssere, greseala asta am facut-o eu. fa-ti prieteni, iesi cu ei. nu te concentra pe un singur lucru:iubirea ta pentru EA, in cele din urma se va intoarce impotriva ta. lasa-i spatiu, fii tu, nu fi insistent si sufocant (pentru ca asta va simti la un moment dat)! omul din greseli invata. eu unul am fost in ipostaza ta. nu-mi vedeam ziua fara prezenta ei, nu puteam fi eu fara prezenta EI. m-a fermecat de cand am intalnit-o cu simplitatea si felul ei de a fi. din acea zi nu mi-am mai dorit altceva decat prezenta si persoana EI. asadar invata sa nu o sufoci, lasa totul sa vina de la sine. ai un liceu de terminat un viitor de facut. ce-i oferi daca nu-ti sta capul si la asta? asa ca fa-ti planuri cum ar fi: sa iei bacul cu nota mare, sa urmezi o facultate care sa-ti aduca o cariera, un salariu decent.in felul acesta parintii ei te vor respecta si te vor sustine moral evident. succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti tanar traieste-ti viata. eu imi luam prietena zilnic de acasa, o conduceam la scoala unde eram admin. i-am oferit toata iubirea mea si ....viata e plina de surprize. o conduceam zilnic la scoala, apoi o luam de la seviciu...era universul meu, nu respiram fara ea. dar viata te invata sa traiesti si alte sentimente cum ar fi sa inveti sa te uiti mai atent in jur, sa inveti sa acorzi atentie si altor persoane. eu am sufocat-o cu disperarea mea de a fi langa ea tot timpul, de a o saruta mereu. in timp o indepartezi cu obsesia de a nu o pierde si disperarea de a o avea langa tine. oricum mai ai de invatat. o sa cresti tu. succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand am cunoscut-o nu aveam nici bacul luat. dar mi-am propus ceva in viata. am facut cursuri de pregatire, mi-am luat bacul apoi mi-am terminat facultatea si sunt foarte multumit unde am ajuns.(suna a poveste frumoasa stiu, nu mi-a fost usor dar a meritat fiecare lucru facut impreuna pentru ca am avut sustinerea ei. de aceea iti spun fa-ti planuri si tine te de ele). succes.

| Ralucagreen23 a răspuns:

Buna,ce pot spune...este interesant ceea ce scrii.
Daca ati ajuns la etapa cu {cunoscutul parintilor}, nu cred ca veti avea vreo problema...
Cea mai grea etapa este cea pe care voi ati trecut-o.
Nu te gandi la faptul ca ai putea sa o pierzi..cine stie, poate ea este aleasa.
In plus daca este o dragoste adevarata nimic nu va va despartii.
Nu conteaza anii!
Conteaza ca va iubiti.
Gandeste-te la lucruri pozitive!
Nu se stie niciodata.
Chiar daca v-ati despartii, sa nu crezi ca va fi ultima ta iubire... poate este pe drum persoana iubita.
Sper ca ti-am fost de folos, pa. happy

| FuckTheSystem01 a răspuns:

Spune-i asta..si eu trec aproximativ prin aceeasi chestie in afara de distanta. ori ii spui in fata ce gandesti sau printr-un sms.; o3

| LaviniaAlii a răspuns:

Ce frumos vorbesti despre dragostea voastra. Apreciez asta si cred ca orice fata inclusiv iubita ta apreciaza asta. Se vede ca o iubesti si cu siguranta si ea te iubeste asa ca nu ai de ce sa-ti faci griji. Te asigur ca nu o vei pierde!