| Raul_Raul_1997 a întrebat:

cam de vreo luna asa am vazut o tipa pe tren si mi-a atras atentia din prima, acea tipa vine doar vinerea acasa si de fiecare data ma puneam pe scaunele din fata ei si ma uitam la ea si ea la mine, si intr-o zi tot asa doar ca, cand m-am dat jos mi-a zambit big grin am zambit si eu inapoi si chiar atunci trebuia sa cobor din tren... Vreau sa mentionez ca sunt un baiat foarte timid si nu am avut tupeul sa merg sa ma bag in seama cu ea inca. pentru ca sa ma bag in seama cu o fata pe care nu cunosc este inca un lucru nou pentru mine, inca nu am incercat...As aprecia foarte mult niste sfaturi big grin

Răspuns Câştigător
| Varsson a răspuns:

Abordeaz-o. Nu fii rusinos ca nu ajungi la nimic. Ia-i numarul de telefon. De acolo e simplu.

8 răspunsuri:
| DiannaDi a răspuns:

Ai o singura viata si nu o lasa sa treaca pe langa tine, stand blocat din cauza unor bariere impuse singur si care nu te ajuta la nimic. Spune-i BUNA. Ce faci? atat. daca are ea mai mult tupeu, o sa dezvoltea ea o discutie. Ce pierzi?

| neutrino a răspuns:

Sper ca nu te astepti sa vina ea la tine si eventual sa-ti sara si in brate. Renunti sau nu la ceea ce tu numesti timiditate, este strict problema ta, dar daca nu renunti, atunci este bine sa stai frumusel in banca ta si sa nu emiti pretentrii de la aceasta viata.

| cristimihailov a răspuns:

Daca nu ii spui ce simti, atunci o vei pierde.
Pentru ca altul nu va fi la fel de timid.

Tine de tine cat de tare vrei sa o cunosti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-a zambit...gata, poti sa te bagi in vorba cu ea.

| TheSoldier a răspuns:

Fii tupeist! Nu ai nimic de pierdut. Incearca sa fii elegant, nu un vagabont.

| deadlykiss a răspuns:

Data viitoare intreab-o daca poti sa te asezi langa ea. Incearca sa iti depasesti timiditatea. Daca spune ca da, poti sa o intrebi cate ceva despre ea.

| CeFaciGagicutza a răspuns:

Stiu cum e, asa am fost si eu pana am incercat si eu cu o fata. Pana mi-am facut curajul si am mers la ea si am zis "scuze nu sti cat e ceasul" i-am zis ca e draguta si mi-a zis ca si eu si tot asa pana am saruta-o. Mergi si tu la ea si intreab-o "Scuze, nu sti cat este ceasul?" si dupa ce iti zice te pui langa ea pe scaun.

PS: inante sa vorbesti gandeste-te ce sa vorbosti sa nu te balbaiesti

| Raul_Raul_1997 explică (pentru CeFaciGagicutza):

laughing,trebuie sa fac si eu ceva in privinta asta sunt foarte timid, inca nu am avut o prietena si am 17 ani big grin, Next time promit ca incerc. laughing