| lukazufu a întrebat:

cine poate sa imi dea si mie cateva idei de a incepe o discutie cu o fata pe care nu o cunosc deloc depe facebook, mess sau ori ce alt site pentru ca nu am nici o idee nu stiu cu ce sa incep de ce sa ma leg ce sa spun

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.
Ce mai faci?
Cum e in vacanta?
Cati ani ai?
Unde inveti?
De unde esti?
Esti draguta/simpatica etc.
Ce hobby-uri ai?
Iti place cum canta X?
Ai vazut filmul Y? Ti-a placut?

Vrei sa iesim la un suc/prajitura/ plimbare etc.

2 răspunsuri:
| Delicacy a răspuns:

Se vede că faci parte din generaţia facebook.Pur şi simplu invit-o în oraş şi vorbeşte cu ea, nu te va muşca.(cel puţin aşa cred).

| lukazufu explică:

Multumesc pentru raspunsuri. Si nu fac parte dintre cei obsedati de facebook sau generatia facebook numai ca pur si simplu nu stiu cum sa incepi o discutie pe chat nu mi-se prea potriveste mie imi place mai mult fata in fata
Numai ca ma incurc la primul pas adica sa incep o conversatie cit de cit interesanta nu sa se plictiseasca fata de la primele vorbe ca dupa ce am cunoscuta cat de cit o invit in oras