| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca poate tine 5 ani o relatie la o distanta de 100km?,si daca da cum sa o intretin?
va rog frumos fara raspunsuri urate!
Multumesc frumos, dau funda!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca de 5 ani o tine-ti asa, e bine.Dar cand veti hotara sa fiti impreuna(nu pe net)totul se va schimba. Posibil sa nu mai mearga deloc relatia voastra.Sunt destule exemple de acest gen.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NU MERGE.nici pentru un timp mai scurt.nu merge nici diferenta de varsta.marge un timp.dar nu mult. sfarsitul e despartirea.nici cu dragostea nu are varsta. dragostea nu are, dar omul are varsta si imbatraneste.nu ne-am nascut toti odata, si nu imbatranim la fel.cine se imbata cu apa rece, nu are decat.viata mi-a demonstrat ca impotriva firii nu poti lupta decat in credinta.in lume NU.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La 100 de km va puteti vedea destul de des, puteti petrece vacantele impreuna - daca sunteti la scoala, sau concediile impreuna, etc. Deci nu e o problema atata timp cat va vedeti. Sa nu treaca jumatate de an fara sa va vedeti ca deja e mult prea mult...

| Felix_Remus_1990 a răspuns:

Sincer depinde de amandoi partenerii.Pentru ca daca se mai intalnesc din cand in cand si mai au discutii sau mai vorbesc la telefon ar putea sa tina.Dar trebuie incredere si iubire.

| toteu9605 a răspuns:

Nu stiu daca te pot ajuta dar ce iti pot spune e ca nu prea...deoarece si eu sunt la fel intr o rel de 3 ani si ne desparte 2000 km....multi zic ca daca va iubiți o sa tina dar este foarte greu o sa simti dorul...o sa fie clipe cand o sa vrei sa stai cu el dar distanta o sa va retina...gandeste te bine.fa in asa fel sa ramane ti amândoi...