| Desh a întrebat:

Salut TPU! Dacă adopți un copil de 6-7 ani cum va fi acesta în adolescență? Va învăța bine?

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Va invata asa cum il vei pregati sa iubeasca scoala.

| Violleta2022 a răspuns:

Va fi exact asa cum ilva educa parintele care l-a infiat.

| doctorandus a răspuns:

De unde sa stiu eu? Cei neglijati emotional in orfelinate sunt tarati din punct de vedere psihic. Nu e vina lor, dar asa e.

| dullcat a răspuns:

Buna.Nu poti ghici asa ceva, de obicei depinde enorm de materialul genetic pe care l-a mostenit de la parinti.

| VoidEternal a răspuns:

Întrebarea ta suna cam așa:

Dacă port 42 la pantof, cum e vremea mâine?

| ioana748 a răspuns:

Important sa fie un suflet fericit nu cum va invata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde uni se tin de scoala alti nu ai grija sa nu se apuce de fumat si de baut ca e greu cu anturajul scoala multi merg la scoala sa fumeze si sa bea cafea nu sa invete carte

| Miruna333 a răspuns:

Nu se poate determina acest lucru. Cum va invata sa fie ultima problema.

| Madaxo97 a răspuns:

Depinde ce educație îi dai, nu are treabă vârsta la care il înfiezi. Dacă il lasi toată ziua pe telefon sau tableta normal ca nu va învăța bine, ocupă-te de educația lui si va învăța dacă il susții pe acest drum.

| Standt a răspuns:

Depinde cum il educi. Nu conteaza cand il infiezi.

| xsirian a răspuns:

Probabil va fi bine dar va avea în adolescență unele nemuscari

| BIOLOGICAK a răspuns:

Adoptarea unui copil la o vârstă fragedă poate aduce o serie de provocări și provocări unice, precum adaptarea la o nouă și navigarea prin sentimentele de identitate și conexiune.
Cu toate acestea, dacă copilul dvs. primește îngrijire și educație adecvate, există o șansă mai bună ca el să aibă succes în adolescență și să devină un adult capabil și fericit. Învățarea și dezvoltarea personală sunt influențate de o mulțime de factori, inclusiv mediul familial, educația, experiențele și interacțiunile din viața lor, și multe altele. Este important să oferiți copilului dvs. o educație solidă, să îl susțineți în dezvoltarea abilităților sale, și să îi oferiți un mediu sigur și protejat în care să crească și să se dezvolte.