| VladGH a întrebat:

daca un copil s-a nascut pe 28 august, atunci cum calculez sa vad in pe ce data a fost proectat? Daca puteti, va rog calculati voi.

11 răspunsuri:
| PanaceuUniversal a răspuns:

Cu 9 luni jumate inainte!

| VladGH explică (pentru PanaceuUniversal):

Poate in urma cu 9 luni, dar e posibil si cu 9 si jumate?

| PanaceuUniversal a răspuns (pentru VladGH):

In genere sunt cam 9 luni si 2 saptamani! Sunt 9 luni de ultimul ciclu care trebuia sa apara dar nu a mai aparut! De obicei actul sexual are loc inainte de CM, deci prin aproximatie, momentul exact de conceptie este cu 9 luni si 2 saptamani inainte de nastere ( mai ales ca ovulatia are loc cu 2 saptamani inainte de menstra )

| UndergroundFolklore a răspuns:

Proiectat? Da' ce-i? Avion?laughing

| VladGH explică (pentru UndergroundFolklore):

Asa mi-a venit laughing

| UndergroundFolklore a răspuns (pentru VladGH):

Da,a fost buna asta...laughing

| Roxxanaaaa a răspuns:

Te intorci cu 6 luni in urma... A fost procreat in jurul datei de 28 decembrie (nu e un inerval fix... in jur de 9 luni) happy

| Roxxanaaaa a răspuns (pentru Roxxanaaaa):

9 luni scuze

| VladGH explică (pentru Roxxanaaaa):

Dupa spusele tale 28 decembrie se primeste ca nu sunt eu tatal laughing, cu 9 luni in urma va fi 28 noembrie, iata pe aici eram si eu laughing

| Roxxanaaaa a răspuns (pentru VladGH):

Ma rog... am calculat gresit. 28 noiembrie

| VladGH explică (pentru Roxxanaaaa):

Ok, nu te supara, se intimplawinking