| Rigor71267 a întrebat:

Dau funda! Am dezamagit-o pe mama mea foarte grav.Mi-am facut un cont fake sub numele unui coleg de plictiseala, am jignit in stanga si in dreapta si am fost banuit ca eu sunt..Am negat, m-am rugat si tot s-a aflat ca eu sunt si mama e extrem de suparata, momentan am fost la scoala si acum este la munca.Ea a zis ca daca recunosc nu se supara extrem de rau insa am negat si am sperat sa nu se afle..Acum a primit o amenda penala de 4000 ron si e extrem de suparata ca am mintit-o si cand vine imi ia telefon, calculator..In timp mi-am dat seama ca am gresit, am realizat dar totul e prea tarziu.

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

N-o să ți le ia pentru totdeauna. Când facem greșeli trebuie să acceptăm consecințele. Și asta înseamnă responsabilitate. Doar așa învățăm cât de mare este influența noastră când facem un rău sau un bine.

| mustafateke7 a răspuns:

Buna! Nu am inteles cu ce te putem ajuta in aceasta privinta. Tie iti arde ca ramai fara telefon si calculator dupa tot ce ai facut? Unele persoane castiga in doua luni cu munca grea 4.000 lei. Degeaba realizezi acum, ca nu se va schimba nimic, dar, omul prin greseli invata. Daca ai peste 14-15 ani poti sa iti faci un mic job vara pe la un Mc Donald s si sa castigi niste bani pe care sa ii dai inapoi mamei tale pentru plata amenzii. Nu inteleg ce placere ti-a facut faptul sa injuri pe toate lumea prin acel cont fake!

| darrio2007 a răspuns:

Si pentru ce dai funda, că nu reiese ce anume doresti de la noi?
Să te sustinem sau ce?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Cere-ti scuze, sincere. Mai mult de atat nu ai ce sa faci.

| Mosotti a răspuns:

Cum s-a aflat ca tu esti? N-ai fost destul de destept sa te protejezi sa nu se afle?! Cand faci din astea te asiguri ca nu vei fi prins. Eu am inteles ce ai vrut sa faci asta, asa ai gandit atunci, dar se face cu cap.
Dar sa nu mai faci asa ceva niciodata ca nu e normal.

De ce a primit amenda penala de 4000 lei mama ta?
Accepta situatia cum e si mergi inainte, ce sa facem. Lasa-l dracu de telefon ca precis ai unul.

| cristimihailov a răspuns:

Amenda penala.
Asta e ceva ce se adauga la cazier?