| Clopotyca a întrebat:

de cand tata a plecat acum cateva zile mama ma ignora doar uneori ma baga in seama e mai severa decat de obicei cu mine ce pot sa fac i-am propus sa mergem la plimbare ea mi-a spus ca e prea obosita desi nu fusese la serviciu mereu face asa cand incerc sa gasesc un subiect de interes comun ea ba pleaca ba se culca ba face ea ceva ca sa scape de mine ce pot sa ?Funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| ÐÿÅ a răspuns:

Poate unele mame asa sunt sad nu stiu ce sa zic sad totusi ai putea vorbi chiar cu ea despre acest lucru sad

2 răspunsuri:
| Rosimina a răspuns:

In treburile familiare...trebuie sa vorbesti cu un Psiholog si nu e o rusine sa vorbesti pentru ca 95% din oameni cu probleme in familie cu ori ce fel de probleme vorbeste cu un atfel de Psiholog ca sa ii ajute el da cele mai bune sfaturi DAR nu mereu sevede si rezultatu.
Vorbeste intr-o zi cu ea deschis si CLAR, ce vrea ea de la tine, de ce nu prea te baga in seama. Eu ia'si spune daca as avea problema asta ca daca mai continua asa ea de la 18 ani n-o sa mai aive copil si mult nu mai e [ in cazul meu ] dar acum depinde si de tine trebuie sa stii sa vorbesti cu ea sa o iei unpic tare chiar daca e mama ta, pana la urma trebuie sa vorbiti straight face. Daca esti tipu de fata care a fost invatat TACI cand eu vorbesc, NU te rasti la mine..atunci cu ce am spus eu nu o sa te ajute sad atunci nu o mai baga si tu in seama nu mai face nimic, fa ce face ea ..ADICA NIMIC. poate asa se shimba straight face .vezi..eu sunt o persoana care mereu trebuie sa am eu ultimul cuvant si raspund..etc mie niciodata nu mi-a dat mie parinti o palma. DAR m-au educat sa stiu sa vorbesc cand trebuie poate de asta si gandesc asa big grin si poate din asta ti-am dat sfaturile astea dar CATEODATA e bine sa fii.'' needucata'' in sensul de a raspunde in fata parintilor.big grin

| sebysebyca a răspuns:

Pai ce te-ai gandit tu? tata e plecat, e rostul de golaneala! stai un pic sa mai treaca timpul sa vezi ca o sa astepti cu noptile pana vine maica-ta de la plimbare...