| Maopiscopulesculeandra a întrebat:

De vreo 6 ani am un calculator.Acum este cam JAF.Se misca greu,se blocheaza, imi da erori etc.Nu este de la Windows pentru ca l-am reinstalat acum 3 luni, il curat regulat insa de 6 ani de cand il am...plus ca a fost cumparat la mana a doua happy
As dori sa imi cumpar un calculator nou. Aveti vreo idee cum as putea sa imi conving parintii sa imi cumpere un calculator nou sau macar cum as putea intra in discutie cu ei cum ca vreau un calculator nou?
Mentionez ca noul calculator costa 3000 de lei si parintii mei isi permit sa dea banii astia, insa nu stiu cum vor reactiona cand ii voi intreba.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"cum as putea sa imi conving parintii "

- mamă, tată, îl vreau pe ăsta și gata!

| Maopiscopulesculeandra explică (pentru sierra1):

Scurt si la obiect laughing))))

| sierra1 a răspuns (pentru Maopiscopulesculeandra):

Păi, nu e loc de negocieri!