| HotDark a întrebat:

Deci imi place de o fata de cateva luni, ne cunoastem foarte bine la fel si prieteni, dar nu inteleg ceva : acum 1 luna am intrebat-o daca am o sansa la ea, dar ea a spus nu!, am aflat cai ii place de altu, dar nu inteleg daca ii place de ala, dc se tot uita dupa mine? si la scoala si afara? se uita dupa mine si inainte sa-i placa de ala, oare vrea sa ma faca gelos? ca eu nu mai inteleg nimic. La celalt ii place ca o pupa si o strange in brate. Si cand sunt cu prieteni pe afara si vine si ea si vreau sa vb cu ea nu stiu de ce dar ma ignora de ce? Eu nu am stranso in brate si nici nu am pupato pentru ca sunt mai timid. ce sa fac?

dau funda, cat mai multe raspunsuri, sincere va rog, si cat mai multe sfaturi sunt binevenite

11 răspunsuri:
| Razvan_1066 a răspuns:

Nu o mai baga nici tu in seama rasp cu aceeasi moneda.si daca chiar nu reactioneaza in nici un fel gasesteti alta pentru ca daca esti indragostit de o pers orice face ea ti se pare ca iti acorda mai multa atentie...

| Ghost_1336 a răspuns:

e curva

| bogdy9696 a răspuns:

Frate ea vrea sa te faca gelos si sa te aduca la picioarele ei.Insa tu stii ce ai de facut? Nu ceda.Sa o ignori si tu pe ea si nu mai vb cu ea nici macar nu te mai uita la ea.Si o sa vezi ca vine singura la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult ca sigur vrea sa te facagelos daca zici ca se tot uita la tine normal te place si inca ceva daca te ignora inseamna ca te place chiar daca ea zice ca nu e adevarat si daca zici ca esti timid nu-i nimic multi oameni sunt timizi sa stii du-te si ofera-i ceva care ii place daca ai 16-18 ani ofarai un buchet de trandafiri.
Daca nu merge cauta-ti alta fata si vorbesti cu ea o strangi in brate si alte chestii trebuie sa o faci si tu geloasa si ingnoro si tu pe ea succes funda!?

Răspuns utilizator avertizat
| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
Te iubeste pe tine, dar ii plac baietii mai tupeisti!
Cei care o saruta si o imbratiseaza!
Incearca sa ai mai mult tupeuwinkingo sa vezi, va functiona!

| MarySille a răspuns:

Buna,sincer si eu am fost la fel la fel cu un baiat, el facea asa ca sa ma faca gelos.Atunci eu am facut la fel! Fa si tu la fel cum iti face ea.Sa vezii cum va reactiona,in general noi fetele ''cedam '' repede la dragoste, iti spun din propria cunostiinta, vei vedea cand ea va vedea ca tu esti cu alta, va ceda! adica va face tot posibilul sa se bage cu tine in seama! ca fetele sunt geloase pe alte fete si tot asa. Incearca si ai sa vezi. si daca reactioneaza altfel incearca sa o ignori.Deobicei ignoratul e cel mai bun.

| KikuriShibata_9919 a răspuns:

Fata asta te amageste doar.
Eu cred ca ii place doar sa se joace cu tine.Si nu e bine...Mai intreab-o o data, daca iti da acelasi raspuns ar trebui sa o lasi. Daca chiar ti la ea o sa fie greu, stiu. Poate ca are un motiv pentru care a spus nu, ai intrebat-o? Sau poate ai suparat-o cu ceva? Sau nu tu esti de vina, o barfa ceva. Cred ca cel mai bine ar fi sa vorbiti despre asta.Vezi cum se poarta...bafta.

| Zebub a răspuns:

Huh... are trebui sa fii un pic mai insistent prima data incearca sa o strangi si tu in brate, fii cat mai bun cu ea, daca se ia cineva de ea apar`o...

| EllaEllii a răspuns:

Eu sunt fata, uite niste secrete:
-cand tu o ignori ea se apropie mai mult de tine
-fi mai tupeist
-arata-i ca si tu poti sa o pupi sau sa o strangi in brate(cu o alta fata)
-daca nu merge inseamna ca isi bate joc de tine
-mai sunt atatea fete.
Bafta!

| ღFrUmUsIkღ a răspuns:

Si eu sunt fata.hee heedaca zici ca se uita dupa tine mereu,stai cu o fata care e invidioasa ea pe ea, daca nu stay cu o fata, si fa-o geloasa pupate cu fata aia in fata ei.cand vorbesti cu fata aia care iti place de ea o lauzi pe fata aia care stay cu ea in fata celuilalte.asa o poti oftica.ea te ignora in fata prietenilor tai deoarece sa te faca de ras in fata lor.succes.