| anonim_4396 a întrebat:

Duminica sunt invitata la ziua unchiului mamei mele. Este un profitor, la modul ca niciodată nu este mulțumit de ce ii dam, vrea mereu bani, nu muncește, pana acum a trăit din pensia străbunicii mele și de câte ori ma duc la el îmi spune ca ma duc cu mana goala. El a crescut-o pe mama și avea grija de mine în vacanta de vara, când eram mica. Ce cadou as putea sa ii fac? Bani nu am de gând sa ii dau ca asa se învață. Cerșește lunar la mama câte 50 euro, care este în străinătate, chipurile pentru fetita lui de 4 ani (el are 60 si nu este copilul lui dar el nu vrea sa accepte acest lucru). Nu este o persoana asa rea, în fiecare duminica face grătar și ma cheamă dar se comporta urat și vrea mereu bani. E bipolar sa zicem

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ideal ar fi sa fie de evitat nu te duci la el sa zica ca golul tau lipseste

| Adry05 a răspuns:

Eu nu aș merge dacă ar face așa, sincer. I-aș arunca o ironie de genu că „n-am destui bani să vin la ziua ta"

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cadou. Să mergi pe un câmp, pajiste și să culegi niște flori.

| Celcestietot a răspuns:

Salut! Ii iei un tricou.

| Ineys a răspuns:

Scriei o felicitare, gestul conteaza. rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1. Nu poti da bani cuiva drept cadou.
2. Nu trebuie sa ii cumperi tu un cadou, ci mama ta.
3. Ai scris ca se comporta urat. Pai daca se comporta cineva cu mine urat, numai la a-i face un cadou nu m-as putea gandi.

In fine. Uite o idee de cadou: un gel de dus si un deodorant. Sigur o sa le foloseasca. happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Îţi recomand să-i faci cadou cartea "Calea către Hristos" de Ellen G White. O zic la modul cel mai serios. Oamenii ca el au nevoie să se apropie de Dumnezeu. Mai ales acum la bătrâneţe.

| Speranta12 a răspuns:

I-ai o carte, ceva de afaceri cum sa faca bani. Ii va mangaia sufletul (daca are asa ceva)winking

| MaryMaria333 a răspuns:

I'ai o bere sau mai bine un lucru material care sti ca ii place. Si daca tot ii trebuie neaparat bani, nu are decat sa il vanda laughing

| Clytia a răspuns:

Nu cred că e necesar să-i duci tu ceva. Dar dacă chiar simți nevoia și nu vrei să te duci cu mâna goală, poți să-i iei și tu o sticlă de vin, vodka, etc.

| ZackBios a răspuns:

Daca spui ca are un comportament oarecum diferit fiind "bipolar" cu asemenea oameni nu te descurci oricum. Eu zic sa ii iei ceva ce sa il atinga la suflet si sa bagi o istorioara in spatele acelui obiect. Afla ce ii placea lui cand era mic si cumpara-i, o sa se bucure. Si vezi sa nu fie prea scump.