| Maria609 a întrebat:

Salut >TPUIn legatura cu povestea vietii >meleAti >citit-o?Pentru cei ce au >citit-oeu stau la PC cand sunt singura acasa, mi-a parolat laptopul, dar eu l-am urmarit pe tata cand baga parola si am aflat-o, in plus, mama si tata ma lasa la calculator doar daca am treburi pentru scoala, in plus, le-am zis ca sunt clasa 12, mai am putin pana la facultate, nu m-au ascultat deloc, dar nici nu m-au batut, doar m-au certat. Si calculatorul nu e pentru mine, ci mai mult pentru ei. Pentru mine este doar cand am treburi pentru scoala. Ma trateaza ca pe un copil de 9 ani. Abia astept sa am 23-24 de ani, sa fie ei batrani, eu sa ma casatoresc. happy Lasa, mai am putin... Dar va rog mai puteti sa imi dati sfaturi?

Răspuns Câştigător
| Peaches a răspuns:

Probabil ca ei se gandesc sa te vada la facultate si atunci te vor lasa sa faci ce vrei. Pana atunci "esti in pericol de deviere"

5 răspunsuri:
| powergirl a răspuns:

Daca in intrebare spune ca e in clasa a 12 a atunci are 12 ani?

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Înseamnă că eşti obsedată de el, lasă-l mai uşor o vreme, şi-ţi vor da voie să te joci. Anyway, tu pentru ce-l foloseşti? Doar pentru jocuri? Dacă da, atunci ai o problemă... Ştiu cum e, crede-mă, aşa sunt eu cu telefonul', nu pot trăi fără. Dar, eu am şi un motiv... happy. Încearcă să-ţi faci o relaţie pe internet, atunci poate te vor înţelege şi te vor lăsa. Btw, nu mă pricep la aşa ceva, nici măcar nu am auzit de '' Baraka ''. Ştiu doar că-s pastile. happy
Sănătate!

| qFantasy a răspuns:

Ok. Esti fata si joci Mortal Kombat? -_-

| Ionescu_Andrei_1994 a răspuns:

Nu stiu in legatura cu mortal kombat, dar trebuie neaparat sa vorbesti deschis cu parintii tai