| deshirow a întrebat:

În ultima vreme am observat ca cel mai bun prieten din copilărie care mi-a fost alături toată viața și am trecut prin multe împreună a decis sa mă trădeze pentru fosta mea prietenă de 2 ori. Sunt confuz, gânduri rele îmi trec prin minte, sa îi iert pentru a doua oară, sau să uit de prietenia noastră.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Spune-i ce ai de spus si apoi vezi cum reactioneaza. Daca nu mai da buna-ziua, asta e! Dar daca tu iti alungi prietenii vei ramane singur. Prietenii vor fi intotdeauna prieteni pana la femei si bani. Acolo deja nu mai ai pe nimeni.

| Evolution a răspuns:

Prieteni o sa fiti dar nu cred ca veti fi vreodata ca inainte.
In sensul in care sa va intalniti si sa fie cu fosta ta sau chestii de genul indiferent care a fost motivul despartirii e cam aiurea...
O sa iti gasesti alt cel mai bun prieten si cu el o sa ramai prieten, dar nu la fel ca inainte si mult mai rece si la distanta.
Succes!

| Freya1 a răspuns:

In dragoste si in razboi totul este permis.
Cand te indragostesti nu prea mai ti cont de prieteni si familie. Poate trebuie doar sa rupi prietenia cu el sau sa accepti.

Răspuns utilizator avertizat
| AndreiPlays a răspuns:

Asteapta sa vezi daca insista sa va impacati.
Daca nu insista, nu mai merge prietenia dintre voi.
Imi pare rau de situatia ta sad
Funda?