| Andrey_Andrey_2000_VyBF a întrebat:

In urma cu cateva zile m-am certat cu o fata, era iubita mea.In relatia noastra au fost mai multe certuri, sincer nici exagerat de multe laughing. Eram impreuna cu ea de 2 ani.Acum ne-am despartit.Imi pare rau ca m-am certat cu ea incat sa ne despartim, credeti ca o sa mai am sanse sa o impac? sad

8 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Daca dintr-o cearta v-ati despartit, relatia nu e atat de trainica sau ai fost prea nesimtit in cearta.

Oricum ar fi, ai putea sa reinnozi prietenia, dar va ramane nodul.

Oricum, personal te-as sfatui sa nu mai continui relatia.

| vocea a răspuns:

Salut, ca sa te impaci cu o fata trebuie sa vrea ea mai intai impacarea, poti sa te urci pe tavan, sa te faci bucatele, sa simti ca te sufoci, dar nu o suna sa te milogesti de ea pentru ca instinctul ii va spune sa te distruga, cel mai bine este sa vorbesti cu ea si sa ii spui ce simti si ca ai vrea sa te impaci cu ea, si gata, dar nu o stresa, ii spui pe un ton serios.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca o relatie nu merge si apar certuri, este mai bine ca fiecare sa mearga pe drumul lui si sa-si caute persoana potrivita.
Cred ca despartirea a fost o decizie inteleapta, asa aveti amandoi sansa sa fiti fericiti cu cineva cu care va si intelegeti.

| BlackRose03 a răspuns:

Depinde de situatie. Daca motivul a fost unul neansemnat atunci relatia nu are nicio valoare, se va rupe la un moment dat, deci nu mai are rost sa continui.Dar daca cearta a fost provocata dintr-un motiv care are o oarecare importanta si tineti unul la altul merita sa incerci.
Ai spus ca ati avut parte de multe certuri, deci relatia voastra e firava.Ar trebui sa iti continui viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,ai,pentru ca tu te-ai despartit de ea, cu cearta ta.
Dar va trebui sa faci un gest urias sa o poti impaca.
Si sa nu mai faci la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca iei toata cearta asta in joaca
Daca o vrei inapoi o chemi intr-o zi sa stati de vorba face2face,nu prin intermediul internetului deoarece ii poti spune toate lucrurile frumoase de pe pamant, daca nu sunt adevarate si spuse din inima o sa creada ca iti bati joc de ea.O iei intr-un loc mai retras pentru a discuta.
Cam atat am avut de spus.
O zi buna!

| AliceFirea a răspuns:

Sincer,astea sunt chestii copilaresti.Mai bine stai si gandeste te ce simti, fiindca poate fi si o obisnuinta, mai bine acum decat mai tarziu; iar daca renunt asa usor sincer dupa mine asa, a ramas doar o obisnuinta.Si eu am avut o relatie de 3 ani si 5 luni, eu la el, el la mine; plecam in vacante si tot asa, ne iubeam enorm; ne spuneam ca gata noi ne luam.Dar n-a fost asa, au aparut certurile si ne am dat seama ca intre noi a ramas doar o obisnuinta.Mai bine stai si gandeste te ce este mai bine...

| muziclive a răspuns:

Daca va iubiti, Universul o sa tina cu voi!