| anonim_4396 a întrebat:

m-am certat cu sora mea mai mare pentru ca i-am facut o farsa, cum sa fac sa ma ierte?

Răspuns Apreciat de Editori
| s4mxr a răspuns:

O rogi frumos sa te ierte, ii spui ca poate nu ai dat dovada de suficienta maturitate atunci cand i-ai facut farsa. O asiguri ca supararea ei pe tine va fi o buna lectie pentru tine, care te va face sa devii mult mai responsabil si vei cantari de doua ori lucrurile inainte de a le face. In mod cert acest episod te va maturiza. Important este sa fii si tu convins de asta si sa o asiguri si pe sora ta ca tu esti fratele pe care se poate baza. Daca este suficient de receptiva la dorinta si rugamintea ta, te va ierta si veti deveni si mai uniti.
Mult succes!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand ai 1.50m nu te certi cu nimeni, ca ristis a te bata mar.
ma rog, este sora-ta si in functie de cat de grava si traumatizanta a fost farsa, risti sa nu mai vorbeasca cu tine cativa ani.

| DoarAlin a răspuns:

Pai cine naiba te-a pus sa-i faci farse? Surorile, fetele in general, sunt mai suparacioase. Vorbest din propria experienta, pentru ca si eu am o sora cu 2 ani mai mare. rolling on the floor Nu stiu, cere-i iertare, si cumpara-i si tu ceva, o ciocolata, ceva. Eu asa o impac daca o supar. big grin

| Balanica12 a răspuns:

Un cadou și o față de cățeluș pentru că ești mai mic laughing sigur te va ierta. K ciocolată ceva laughing sigur o să spună că nu trebuia.

| Krypyon a răspuns:

Pai ai putea începe prin a-ți cere scuze și apoi să încerci să nu mai super pentru aproape 2 zile.