| alexandrus89 a întrebat:

M-am îndrăgostit de o prietenă, colegă cu mine la facultate, însă nu i-am spus acest lucru deoarece îmi este teamă că în felul acesta voi influenţa negativ relaţia de prietenie dintre noi. Ea se află într-o relaţie cu altcineva. Cum crezi că ar trebui să procedez?

Răspuns Câştigător
| mona a răspuns:

Cred ca nu ar trebui sa i zici deocamdata

7 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Daca se desparte poti s-o consolezi draga, daca erai in locul celuilalt si s-ar fi bagat cineva sa te dea la o parte ca nu esti capabil te-ai simti bine?

| alexandrus89 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Nu intenţionez nicidecum să dau pe nimeni la o parte, dacă e fericită cu băiatul respectiv, mă bucur pentru ea, eu vreau să ştiu dacă ar trebui să-i spun ceea ce simt pentru ea.

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru alexandrus89):

Si daca se marita cu el mai are rost sa-i spui?

| alexandrus89 explică (pentru besleaganicolaecosmin):

Da are

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru alexandrus89):

Te-ai simti mai bine?

| didiDia a răspuns (pentru alexandrus89):

Pai de ce sa-i spui? Doar stii bine ca te-ar refuza. Ea iubeste un alt baiat. Uit-o si gaseste-ti pe una singura, fara prieten.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Feel the same!sad Cred ca ar trebui sa te comporti normal si stai la panda ca un leu dupa prada, cum o vezi libera, cum o inhati, nu te baga peste ei doi sa-r putea sa te urasca pe viata.Succes.